Jahorina savladala lidera

0

KMF Jahorina je sinoć u uzbudljivom susretu savladala solidnu ekipu Ugljevika 6:5 (4:2) koja je lider na tabeli i koja je obezbijedila učešće u Prvoj ligi RS.

Naši fudbaleri su većim dijelom susreta igrali sjajno, ali je propušteno nekoliko prilika da se gosti iz Ugljevika ostave na nedostižnoj prednosti. U prvom poluvremenu Jahorina je imala 4:1, ali nedovoljno iskustva uticalo je da pred sam kraj gosti smanje na 4:2 i na odmor odu sa dva gola zaostatka.

U nastavkku naši ponovo sjajni, idu na 5:2, imaju dvije stopostotne prilike, koje je publika već vidjela u golu, međutim Dragić je sačuvao gol gostiju.

Posljednjih desetak minuta Jahorina pada u igri, naročito u odbrani. Ugljevik ima više igrača u rotaciji, pa smanjuju na 5:4. U nekoliko navrata gosti su imali priliku da izjednače, ali sjajni Pandurević čuva svoj gol.

Tadić iz slobodnog udarca povećava na 6:4, tri minuta do kraja i to je praktično bio pobjedonosni gol za domaćina. Gosti prave izmjenu igrač – golman, koja nije bila previše opasna za gol domaćina, a naši promašuju prazan gol u nekoliko navrata.

Sedam sekundi do kraja Lazić postiže posljednji pogodak za svoju ekipu, što je bila i tačka na ovu uzbudljivu utakmicu.

Jahorina je večeras u svojim redovima imala povratnike Blagojevića i Papricu, koji još uvijek nisu dovoljno spremni, a ostaje i žal što ekipa konstantno varira sa igračkim kadrom, pa i pozicija na tabeli nije idealna. Naši igrači su večeras napravili puno grešaka u odbrani i to je segment igre na kojem moraju puno raditi.

Da bi se plasirali u baraž, Jahorina mora pobijediti u gostima Brčko Zdravlje, a Hercegovac ne smije slaviti protiv Ugljevika kući.

{yoogallery src=[/images/stories/reportaze/kmf-jahorina-kmf-ugljevik-feb-2014/] width=[54] height=[54] title=[KMF Jahorina – KMF Ugljevik] style=[lightbox] effect=[fade] spotlight=[1] prefix=[thumb54_] thumb_cache_dir=[thumbs54] thumb_cache_time=[1440] load_lightbox=[1] thumb=[plain] rel=[lightbox[mygallery]] load_lightbox=[1] resize=[1] order=[asc] count=[50]}

KMF Jahorina – KMF Ugljevik 6:5 (4:2)
SPC Peki
Gledalaca: 100

Delegat: Škrba; Sudije: Soknić, Grubačić (Istočno Sarajevo)

Žuti kartoni: Paprica (Jahorina), Simikić, Stojanović (Ugljevik)

Strijelci: 2. Paprica 1:0; 8. Šarović 2:0; 13. Stojanović 2:1; 14. Blagojević 3:1; 17. Tepeš 4:1; 18. Jugović 4:2; 25. Tadić 5:2; 29. Marinković 5:3; 31. Marković 5:4; 37. Tadić 6:4; 40. Lazić 6:5;

KMF Jahorina: Pandurević, Srdanović L, Paprica, Dubovina, Blagojević, Šarović, Srdanović S, Tepeš, Tadić, Živković, Kovač, Pandurević M; Trener: Guja Branislav

KMF Ugljevik: Dragić, Lucić, Todorović, Jugović, Lazić, Marinković, Simikić, Pajić, Bojić, Marković, Stojanović; Trener: Simić Ilija