I premijerligaš u nizu

0

VIŠEGRAD – Drina HE je nastavila uspješnu seriju, nakon pet kola bez poraza u prvoligaškom šampionatu RS, u odloženoj utakmici 1/16 finala Kupa RS Višegrađani su nakon izvođenja penala eliminisali premijerligaša iz Velike Obarske.

Gledaoci su na stadionu pokraj Rzava gledali vrlo dobru fudbalsku predstavu u kojoj su nedostajali samo golovi.

Domaći tim je imao laganu terensku inicijativu tokom cijelog susreta, dobre prilike su propustili Rosić u 5. a potom i Tešević u 17. minutu.

Gosti su prvi put zaprijetili preko Kostića u 18. minutu.

Malo je falilo da Tešević iznenadi gostujućeg golmana kada se odlučio na šut sa preko trideset metara a Tripić krajnjim naporom loptu ispod prečke izbacio u korner.

Do kraja prvog dijela u izglednim prilikama su bili Tasić u 30. i Marković u 41. minutu.

I drugi dio utakmice počeo je atacima Drine HE. Tasić je u 51. minutu zamalo bio neprecizan a najbolju šansu na utakmici imao je Rosić minut kasnije kada se našao oči u oči sa Tripićem ali njegov šut sa 5-6 metara je odličnom intervencijom odbranio godtujući golman.

Mladost je u 71. minutu bila blizu pogotka, Komarčević je idealno uposlio Kostića koji je šutirao iz neposredne blizine gola domaćeg tima ali se odličnom intervencijom istakao Govedarica.

Nakon što je meč završen bez pobjednika pristupilo se izvođenju jedanaesteraca. Precizni sa bijele tačke za domaći tim su bili Ivan i Igor Mirković, Pavlović i Guzina, dok je Teševićev šut odbrani Tripić. Za goste su golove postigli Krezović i Kostić, Komarčević je šutirao pored gola a Đurđević je pogodio prečku.

Drina HE – Mladost (VO) 0:0

penalima 4:2

Strijelci iz penala: Iv.Mirković, Pavlović, Ig.Mirković, Guzina (Drina HE), Krezović, Kostić (Mladost).