Gradski derbi igračima Jahorine

0

U sjajnoj atmosferi SPC Peki, igrači Jahorine su formalno kao gosti savladali ekipu Feniksa rezultatom 70:76 (18:24; 17:14; 14:22; 21:16).

Oko 700 gledalaca je gledalo energičnu utakmicu Prve lige RS u kojoj je želja za pobjedom bila podjednaka, ali spretniji tokom skoro cijelog susreta su bili igrači u crvenim dresovima.

Na krilima sjajnog Gordića Feniks je držao prihvatljiv rezultatski zaostatak, međutim pad krajem treće četvrtine udaljio je domaćina čak 16 poena zaostatka. U posljednjoj četvrtini Feniks se vraća, međutim nedovoljno za pobjedu.

Utakmicu je krasio veliki broj faulova i gruba, ali korektna igra oba tima, pa je parket prije vremena napustilo pet igrača.

Jahorina je večeras imala širu lepezu raspoloženih igrača. Napravili su više prekršaja, ali su ih lijepo rasporedili, kao i poene. Najefikasniji u redovima je bio Kovač sa 22 poena. Pratio ga je Vuković sa 19 poena.

Kod domaćina najefikasniji igrač je bio Gordić sa 23 poena, a pratili su ga Stanišić sa 16 i Furtula sa 12.

Sljedeće kolo ekipa Jahorine je u Palama domaćin ekipi Sutjeske iz Foče 24.11.2012. u 16.00 h, a Feniks gostuje ekipi Drine iz Zvornika.

{yoogallery src=[/images/stories/reportaze/kk-feniks-kk-jahorina-2012/] width=[54] height=[54] title=[KK Feniks – KK Jahorina] style=[lightbox] effect=[fade] spotlight=[1] prefix=[thumb54_] thumb_cache_dir=[thumbs54] thumb_cache_time=[1440] load_lightbox=[1] thumb=[plain] rel=[lightbox[mygallery]] load_lightbox=[1] resize=[1] order=[asc] count=[50]}

KK Feniks – KK Jahorina 70:76 (18:24; 17:14; 14:22; 21:16)