Glasinac B tvrd orah za desetkovanu Jahorinu

0

Futsaleri Jahorine i Glasinca B odigrali su sinoć u Palama bez pobjednika 3:3 (1:2). Mlada, talentovana i borbena ekipa Glasinca je upisala prvi bod protiv desetkovane ekipe Jahorine koja je igrala bez Tadića, Jovanovića, Pandurevića, Šuka i Jezdimirovića.

U susret se ušlo sa malim brojem igrača, a dodatni problem je napravila povreda Igora Đapića u prvom poluvremenu. U prvoj postavi su debitovali mladi Šarović i Srdanović.

U prvom poluvremenu Glasinac B je igrao bolje, iskoristio dvije šanse, dok je Jahorina promašivala uputivši desetak udaraca od kojih je većinu zaustavio Mirjanić. Na 1:2 je smanjio Paprica koji je igrao ispod svog nivoa, naročito u odbrani.

U nastavku Jahorina djeluje mnogo bolje i sigurnije. Igrač koji zaslužuje čestitke za borbenost u našoj ekipi Šarović, nakon odbranjenog šuta Stefana Jokića prislanja loptu za 2:2. Međutim, gosti ubrzo dolaze do nove prednosti nakon bezidejnog napada i greške Paprice, koji nije imao punu podršku iskusnog Blagojevića. Na 2:3 u 32. minutu postavlja Perić. Već u narednom napadu Paprica poravnava, nakon solo akcije.

Gosti u završnici propuštaju dvije stopostotne šanse. Jednu loptu sa gol linije brani Šarović, a drugu sjajnom intervencijom skida Golijanin. Na drugoj strani domaći propuštaju nekoliko sjajnih prilika. Lopta je dva puta na stativi, tri puta jedan na jedan brani Marjanović koji zaustavlja i jednu loptu iza leđa na samoj liniji.

Šansu za pobjedu domaćina propušta Paprica, koji sa sedam metara promašuje slobodan udarac.

Ovim kiksom ekipa Jahorine se udaljila od borbe za ulazak u Prvu ligu, međutim slijede još četiri utakmice i sve je moguće na kraju. U sljedećem kolu Jahorina putuje u Ugljevik, koji je u ovom kolu ubjedljivo poražen u Lukavici rezultatom 8:1.

{yoogallery src=[/images/stories/reportaze/kmf-jahorina-kmf-glasinac-b-feb-2013/] width=[54] height=[54] title=[KMF Jahorina – KMF Glasinac B] style=[lightbox] effect=[fade] spotlight=[1] prefix=[thumb54_] thumb_cache_dir=[thumbs54] thumb_cache_time=[1440] load_lightbox=[1] thumb=[plain] rel=[lightbox[mygallery]] load_lightbox=[1] resize=[1] order=[asc] count=[50]}

KMF Jahorina – KMF Glasinac B 3:3 (1:2)

SPC Peki
Gledalaca: 200;

Sudije: Slavoljub Gogić i Došlo Slađan;

Strijelci: 0:1 Tabaković 6; 0:2 Perić 9; 1:2 Paprica 19; 2:2 Šarović 24; 2:3 Perić 32; 3:3 Paprica 33.

Žuti kartoni: Jolović (Glasinac B);

KMF Jahorina: Jolović, Golijanin, Paprica, Blagojević, Đapić M, Đapić I, Šarović, Jokić S, Jokić M, Srdanović; Trener: Srđan Delipara;

KMF Glasinac B: Mirjanić, Perić, Radović M, Radović N, Amović, Jolović, Tabaković, Trener Gašović Darko