Futsaleri Jahorine bez polufinala Kupa Republike Srpske

0

Sinoć je u Palama u SPC „Peki“ odigrana četverfinala utakmica futsal Kupa Republike Srpske između KMF „Jahorina“ i KMF „Tango“, a Paljani su nadigrani sa 1:5 od premijerligaša iz Istočnog Sarajeva.

Gosti su od početka krenuli ofanzivno i već poslije pet minuta golom Dejana Debelnogića stiču prednost od 1:0. Samo četiri minita kasnije, Danel Blažić je uzigrao odbranu Tanga za poravnanje. Na kraju ispostavilo se da je to sve bilo od golgeterskih sposobnosti domaćina.

Taj razultat je stajao na semaforu sve do 20. minuta. Slobodan Elez je majstorski matirao Gradimira Miladinovića i „Tango“ stiže do nove prednosti.

Ovaj pogodak dao je vjetar u leđa višestrukim osvajačima futsal Kupa Republike Srpse, a treći gol u 23. minuti postigao je paljanski futsal reprezentativac Stefan Jokić. Poslije smo minut igre najbolji strijelac Tanga u ovoj sezoni, Paljanin Ognjen Erić Era, trasirao je put u polufinale, a svojim drugim golom u 34. minuti Strefan Jokić je zapečetio sudbinu domaćina.

Tango je u ovom meču bio favorit i domaćinu je samo preostalo da rivalu čestitaju na dobrom izdanju, zasluženoj pobjedi i plasmanu u polufinale.

Puleni Bojana Brčkala ispunili su primarni cilj u nedavno završenom futsal šampionatu Republike Srpske. U svojoj debitanskoj sezoni bili su treći što je sjajajn uspjeh i već sada može početi kovanje planova za narednu sezonu.

KMF „Jahorina“ Pale – KMF „Tango“ Istočno Sarajevo 1:5 (1:2)