FK Slavija – NK Željezničar (0:0) 1:1

0

Slavija i Željezničar su podelili bodove u utakmici 22. kola Premijer lige BiH odigravši 1:1. Lepih poteza i obostrano borbene igre nije nedostajalo, pa je i konačan rezultat najrealniji ishod meča.

Domaći fudbaleri su, svesni da nemaju šta da izgube, hrabro ušli u meč s aktuelnim prvakom. U uvodnim minutama imali su nekoliko poluprilika, ali su gosti prvi uputili udarac u okvir gola. Bilo je to u 16. minutu kada je Damir Sadiković snažno šutirao sa sedamnaest metara, a golman Mladen Lučić odlično intervenisao. Dva minuta kasnije Goran Popović je prošao po desnoj strani, u gostujućem petercu uposlio je Igora Lambulića, ali se napadač Slavije nije najbolje snašao. Strateg Željezničara Dino Đurbuzović bio je primoran da već u 34. minutu izvrši izmenu. Umesto povređenog Eldara Hasanovića u igru je ubacio Enisa Sadikovića.

Lučić je dobro intervenisao i u 36. minutu. Armin Hodžić je silovito šutirao iskosa s desne strane, domaći golman je odbio loptu i uz pomoć Popovića otklonio opasnost po gol. Prve jače aplauze domaće publike izmamio je Lambulić u 39. minutu, kada je uputio udarac sa dvadesetak metara u donji desni ugao, ali je Filip Lončarić bio nesavladiv na golu Željezniča. Gostujući čuvar mreže odlično je odreagovao i minut kasnije, kada je na vreme napustio gol-liniju i na sedamnaest metara glavom ispucao loptu. U 41. minutu Hodžić je još jednom snažno šutirao, a Lučić je, ovaj put, uhvatio loptu.

Slavija je povela u 49. minutu. Bila je to akcija iz fudbalskih udžbenika. Mahir Karić je odigrao dupli pas sa Denisom Čomorom, oslobodio se svojih čuvara, a onda povratnom loptom uposlio Lambulića, kome nije bilo teško da sa pet metara pogodi nebranjeni deo mreže. Željezničar je izjednačio u 65. minutu. Mladen Zeljković je odlično centrirao s desne strane, a dobro postavljeni Mirsad Ramić glavom je sa nekoliko metara savladao Lučića. Odličnu priliku za goste imao je Hodžić u 78. minutu. Oslobodio se dvojice čuvara i sa 12 metara šutirao, ali je Lučić odbranio.

FK SLAVIJA- NK ŽELjEZNIČAR (0:0) 1:1

Stadion: SRC Slavija.
Gledalaca: 2.000.
Sudija: Edin Jakupović (Bihać) 6.
Pomoćnici: Ratko Kunić (Banja Luka) i Davor Beljo (Mostar).
Delegat: Radislav Kundačina (Trebinje).

Strelci: 1:0 Lambulić u 49, 1:1 Ramić u 65. minutu.

Žuti kartoni: Radosavljević, Šabanović (Slavija).

SLAVIJA: Lučić 7, Popović 7, Mitrović 6,5, Lemez 6,5, Šabanović 6,5, Čomor 6,5, Osman 6,5 (od 71. Berjan -), Prodanović 6,5, Radosavljević 6,5 (od 55. Karamatić 6), Karić 7, Lambulić 6,5 (od 63. Đorić -). Trener: Slaviša Božičić.

ŽELjEZNIČAR: Lončarić, Stanić 6,5, Zeljković 6,5, Bogdanović 6, Bučan 6, Hasanović – (od 34. E.Sadiković 6), D.Sadiković 6, Ramić 6,5, Jamak 6 (od 86. Memija -), Svraka 6, Hodžić 6,5 (od 89. Bajić -). Trener: Dino Đurbuzović.