Erić među najboljim sportistima Srpske – cilj ponovo Olimpijada

0

Član Ski-kluba „Sarajevo-Istočno Sarajevo“ Strahinja Erić sa Pala, koji je zauzeo četvrto mjesto na završnoj manifestaciji Izbora 10 najboljih sportista u Republici Srpskoj, rekao je da je to veliki uspjeh i motivacija za dalji napredak kako bi ponovo otišao na Olimpijadu.

Erić je trenutno u Italiji na pripremama, za vikend ga očekuje prvi start na Svjetskom kupu za ovu sezonu, a zatim i pripreme za Svjetsko prvenstvo.

„Hoću da dam sve od sebe i ostvarim što bolji rezultat“, izjavio je Erić Srni.

Erić će ovu godinu pamtiti po učešću na Zimskim olimpijskim igrama održanim u Pekingu u februaru, što za njega predstavlja veliko iskustvo koje će mu pomoći u daljoj karijeri i biti motivacija za odlazak na naredne Igre.

U sprintu je zauzeo 59, a u maratonu 52. mjesto, zadovoljan je, kako kaže, ostvarenim rezultatima, jer je i odlaskom na Zimske olimpijske igre ostvario san svakog sportiste.

Prema njegovim riječima, plan je da održi kontinuitet napredovanja do iduće Olimpijade.

Erić ima tri balkanske medalje, od kojih je jedna zlatna, a prošle godine na Izboru 10 najboljih sportista Srpske zauzeo je šesto mjesto.