Dva boksera „Glasinca“ i jedan „Ratnika“ vicešampioni BiH

0

SOKOLAC – Dva boksera sokolačkog „Glasinca“ su vicešampioni BiH – Luka Veljović u kategoriji do 63,5 kilograma i Rajko Tomović u kategoriji 67 kilograma, kao i Vuk Mičić iz Bokserskog kluba „Ratnika“ iz Istočne Ilidže, rekao je Srni trener iz „Glasinca“ Predrag Bartula.

Bartula je naveo da su na Prvenstvu BiH u boksu za seniore u Živinicama ova dva boksera osvojila po srebrnu medalju, te dodao da je istu titulu i srebrnu madalju ponio i Vuk Mičić u kategoriji 75 kilograma iz Bokserskog kluba „Ratnika“ iz Istočne Ilidže, koji je trenirao sa bokserima „Glasinca“.

„Veljović je izgubio u finalnom meču od najboljeg boksera prvenstva Vaela Meirija /Wael Meiri/ iz Sarajeva u toj kategoriji. On je nastupio u višoj kategoriji jer su u njoj ove godine kvalifikacije za Olimpijadu“, naveo je Bartula, te izrazio uvjerenje da će Veljović ići na to takmičenje u junu u Poljskoj.

Bartula je rekao da je Tomović tek prije mjesec dana prešao u seniore i u finalu izgubio od Ivana Blaževića iz Mostara, mnogo iskusnijeg takmičara, dobitnika pehara za najboljeg tehničara ovog prvenstva.

Mičić je je izgubio meč od Đani Dedić /Gianni Dedić/ iz Ilidže u borbi u kojoj su proglašeni za najborbeniji par.

On je naglasio se već danas objavljuje žrijeb učesnika za Regionalnu ligu koja okuplja boksere iz republika bivše Jugoslavije, na kome će Veljović, Mičić i Tomović nastupati za „Slaviju“ iz Banjaluke u Mariboru u subotu, 18. marta.

Pojedinačno prvenstvo BiH u boksu za seniore održano je u protekla tri dana u Živinicama, uz učešće 21 kluba iz BiH.