Dobrom igrom u završnici Varda HE, u 14. kolu Lige 12. pobjedila Vogošću

0

VIŠEGRAD – Gosti iz Vogošće prvu četvrtinu, boljom i ofanzivnijom igrom, nagovještavaju neizvjesnu igru do samog kraja utakmice.

Rezultat toga je, i pored Vardine bolje igre u drugoj četvrtini, njihovo vođstvo na kraju prvog poluvremena od 30:34.

I u trećoj četvrtini ekipa Vogošće povećava prednostg za dodatnih pet poena, ali su zato višegrađani smogli snage i u zadnjoj četvrtini sustigli prednost gostiju i u samoj završnici slavili zasluženu pobjedu od sedam poena razlike, kojom su se odmakli od dna tabele Premijer košarkaške lige BiH.

Najefikasniji u domaćoj ekipi bio je Đorđe Tresač sa 22 postignuta koša, a najbolji strijelac utakmice i igrač Vogošće bio je Amir Hot, koji je postigao 26 koševa.

VARDA HE : VOGOŠĆA 71:64 (30:34)

(13-24, 17-10, 12-17, 29-13)

VARDA HE: Darko Kastratović, Andrija Đerić 9, Đorđe Tresač 22, Stefan Lakić, Miloš Trikić 6, Darko Damjanović 2, Milivoje Mirković 6, Stefan Ivanović, Bojan Kajević, Ilija Zolotić 5, Marko Jošilo 15, Dušan Ognjenović 6.

Trener: Miloš Obrenović, pomoćnici Ilija Vidaković, Branko Karalejić.

VOGOŠĆA: Mario Filipović 16, Emir Kahriman 3, Amin Hot 26, Sakib Kurtić, Semir Albinović 5, Adnan Aljović, Milan Keser 9, Faruk Kalamujić 1, Dino Alić, Damir Palata 4, Anel Selimović.

Trener: Muriz Hamidović, pomoćnik Sanjin Briga.

Sudije: Mila Čavara (Busovača)/, Nermin Nikšić (Sarajevo), Ivan Jurić (Busovača).

Delegat: Miladin Ikonić (Rogatica)