Fočanka u dresu Srbije osvojila bronzu u Bratislavi

0

FOČA – Karatistkinja fočanskog „Nipona“ Jelena Elez, kao član juniorske selekcije Srbije, osvojila je treće mjesto i bronzanu medalju na međunarodnom gran pri turniru u Bratislavi.
Na turniru koji je održan proteklog vikenda, tim Srbije je u osmini finala savladalo Ukrajinu, a u četvrtfinalu domaćina Slovačku, dok je u polufinalu poražen od Italije.

U pojedinačnoj konkurenciji, u kategoriji juniorki do 48 kilograma, Fočanka je izgubila u četvrtfinalu od reprezentativke Mađarske pri rezultatu 1:1 pravilom prvog poena – ko osvoji prvi poen pobjeđuje, pa joj je tako medalja za malo izmakla.

Trener u Karate klubu „Nipon“ Ognjen Bodiroga kaže da je ovo do sada najveći uspjeh za ovu mladu karatistkinju.

On je istakao da karate od Olimpijskih igara 2020. godine u Tokiju postaje olimpijski sport, te da je cilj ovog kluba da Jelena Elez jednog dana izbori nastup na najvećem sportskom događaju na svijetu.

„Mi sebi uvijek postavljamo najveće ciljeve i mislimo da će Jelena, ako nastavi ovako da trenira, moći da konkuriše za Olimpijadu 2024. godine“, rekao je Bodiroga.