Zvorničani osvojili 15 medalja u Bugarskoj, Hrvatskoj i Sarajevu

0

ZVORNIK – Na međunarodnim džudo turnirima i kupovima održanim proteklog vikenda u Bugarskoj i Hrvatskoj, kao i na takmičenju u Sarajevu, sportisti DŽudo kluba „Srpski soko“ iz Zvornika osvojili su 15 medalja, dok je na Evropskom kupu za juniore u Italiji Vasilije Vujičić zauzeo peto mjesto.

Na Međunarodnom džudo turniru u Plovdivu u Bugarskoj, na kojem je nastupilo 670 takmičara iz 45 džudo klubova iz šest zemalja, Borislav Mirković osvojio je prvo mjesto u juniorskoj konkurenciji i proglašen je za najboljeg takmičara.

U konkurenciji kadeta drugo mjesto osvojio je Nikola Kretija, dok su treće pozicije pripale Andrei Savić, Sandri Popović i Marku Rosuljašu.

Sportski direktor DŽudo kluba „Srpski soko“ Ognjen Pavlović rekao je Srni da su zvornički sportisti proglašeni za najbolju inostranu ekipu turnira u mješovitom sastavu sa ekipom „Panteri“ iz Bijeljine.

Predsjednik zvorničkog kluba Dragan Božović rekao je da je takmičenje u Bugarskoj bilo jedna od priprema za realizaciju Međunarodnog džudo turnira „Zvornik open 2019“, planiranog za 18. maj, koji se drugi put organizuje u ovom gradu.

Na DŽudo takmičenju u Kutjevu u Hrvatskoj, džudisti „Srpskog sokola“ Ana Kretija, Anastasija Memedović i Bogdan Vuković osvojili su prva mjesta, dok je Magdalena Zekić bila druga, a Milica Jevrić treća.

DŽudisti „Srpskog sokola“ su u zajedničkom nastupu sa takmičarima iz džudo klubova „Ozren“ iz Doboja i „Soko M“ iz Prnjavora osvojili treće mjesto u generalnom plasmanu.

Na DŽudo turniru „Vinko Šamarlić“ u Sarajevu, koji je okupio 577 sportista iz 44 kluba, takmičari zvorničkog „Srpskog sokola“ Dunja Vlačić i Katarina Mijatović bile su druge, dok su trećeplasirani bili Dunja Tomić, Lazar Đokiću i Draženu Miliću.

Član DŽudo kluba „Srpski soko“ i najbolji takmičar iz Republike Srpske Vasilije Vujičić osvojio je peto mjesto na Evropskom kupu za juniore koje je održano juče u Lignanu u Italiji.

Vujičić je u prvom kolu bio slobodan, u drugom je pobijedio takmičara iz Francuske, u trećem Belgijanca, dok je u polufinalu izgubio od Rusa.

Pavlović, koji je i predsjednik DŽudo saveza Republike Srpske, rekao je da je ovo dobar početak Vujičića u podizanju forme za Evropsko prvenstvo za juniore.

Podsjetivši da je ove godine Vujičić bio drugi na seniorskom prvenstvu Balkana, Pavlović je rekao da ovog sportistu očekuje još šest evropskih kupova i Balkansko prvenstvo za juniore, koje se prvi put organizuje u Zvorniku.

„Ako realizujemo sve planirane akcije do Evropskog prvenstva koje se ove godine održava u Vanti u Finskoj, očekujemo da će Vujičić ponijeti najsjajniju medalju“, rekao je Pavlović.