Zrinjski slavio u Višegradu

0

VIŠEGRAD – Košarkaši Varde HE. u desetom kolu Lige 12, u Gradskoj dvorani u Višegradu pred oko 300 gledalaca, nisu uspjeli drugi put zaredom pobjediti, od kako je ekipu preuzeo doskorašnji pomoćni trener Ilija Vidaković.

Mudrom igrom tokom cijele utakmice košarkaši Zrinjskog iz Mostara pobjedili su sa pet poena razlike, rezultatom 75:80, poluvrijeme 41:44.
U prvoj četvrtini prikazana je ravnopravna igra, ali se već tada vidjela želja i odlučnost mostaraca za konačnim trijumfom. Uz pojačan ritam igre Zrinjski bilježi prednost na poluvremenu i u trećoj četvrtini.

Varda se budi u posljednjoj četvrtini, koju dobija rezultatom 17:15, ali je to ipak bilo nedovoljno da se anulira propušteno tokom cijele utakmice.
Najefikasniji igrač utakmice bio je Boris Lalović iz Zrinjskog, koji je postigao 28 poena, a u ekipi Varde 19 poena postigao je Danilo Kastratović.

Varda HE – Zrinjski 75:80 (22:23, 19:21, 17:21, 17:15)

VARDA HE: Darko Kastratović 19, Andrija Đerić 9, Đorđe Tresač , Stefan Lakić 2, Igor Vuković , Darko Damjanović 16, Milivoje Mirković 6, Stefan Ivanović, Bojan Kajević, Ilija Zolotić 11, Marko Jošilo 10, Dušan Ognjenović 2. Trener: Ilija Vidaković, pomoćnik Branko Karalejić.

ZRINJSKI: Jure Brajković 11, Ivo Mikulić, Danijel Zovko 7, Mario Petrić 10, Filip Novak, Goran Tomić 2, Branimir Mašić 3, Božidar Bubalo 10, Ivica Petrić 9, Boris Lalović 28.
Trener: Nedeljko Zelenika, pomoćnik Mario Glibić.

Sudije: Mirza Hatibović, Nermin Nikšić (Sarajevo), Ivan Bilić (Zenica).

Delegat: Miladin Ikonić (Rogatica).