Željezničar ponovo savladao Slaviju u Lukavici

0

ISTOČNO SARAJEVO – Slavija nema recept za Željezničar, već treću godinu zaredom. Željezničar je slavio rezultatom 1:2 (1:0) i učvrstio se na vrhu tabele.

Prvu ozbiljniju priliku na današnjem derbiju stvorili su gosti. Igrala se deveta minuta kada je Benjamin Čolić izveo slobodan udarac, a Dujković napravio jedinu grešku na utakmici, te poklonio loptu Veliboru Vasiliću. Na sreću po domaći sastav štoper gostiju bio je neprecizan sa svega pet metara. U nastavku se slavijaši oslobađaju pritiska, te iz prve prave prilike dolaze u vođstvo. Igrala se 31. minuta kada sjajno kombinuju Feđa Dudić i Dejan Rašević, a ovaj poslednji prolazi između stoperskog para Željezničara, te upošljava Zorana Kokota koji donosi prednost domaćoj ekipi. Do kraja prvog poluvremena nije bilo uzbuđenja.

Nastavak utakmice bolje otvara Slavija, te u nekoliko navrata preko Raševića i Kokota pokušava ali nije bilo promjene rezultata. Strateg Željezničara Amar Osim napravio je nekoliko izmjena koje su urodile plodom. Igrala se 75. minuta , a na semaforu je stajalo 1:1. Elvir Čolić proveo je u igri svega pet minuta što mu je bilo dovoljno da asistira Arminu Hodžiću koji se dobro snašao između dvojice domaćih fudbalera i poravnao rezultat. U sledećoj minuti zamalo da domaća ekipa ponovo povede. Zoran Kokot sjajno prolazi Čolića i Vasilića ali golman Marijan Antolović odlično interveniše. Nakon kornera za Slaviju u 81. minuti odbrana gostiju odlično reaguje, a Čolić sjajno istrčava kontru, te se našao oči u oči sa Dujkovićem, koji je na radost navijača izašao kao pobjednik. Potom je uslijedio hladan tuš za popularne „sokolove“. Igrala se prva minuta sudijske nadoknade kada je Vernes Selimović uposlio u šesnaestercu Eldina Adilovića, a ovaj sjajnim udarcem glavom savladao nemoćnog kapitena Slavije.

Ovim porazom Slavija je zabilježila treći domaći poraz, te ukoliko želi nešto više od sredine tabele, do kraja prvenstva u Istočnom Sarajevu mora da pobjeđuje. U proljetnom dijelu prvenstva ostvarili su po jednu pobjedu i remi, te čak tri poraza. U sljedećem kolu naš tim je domaćin GOŠK-u.

SLAVIJA – ŽELJEZNIČAR 1:2 (1:0)

Strijelci: 1:0 Kokot (31), 1:1 Hodžić (75), 1:2 Adilović (90).
Stadion: SRC „Slavija“ u Istočnom Sarajevu.
Gledalaca: oko 2.500.
Sudija: Danijel Pajić (Bijeljina).
Žuti kartoni: Vasilić, Adilović (Željezničar).

SLAVIJA: Dujković, Popović, Rašević (od 66. min. I. Radovanović), Dudo, Kokot, S. Radovanović, Perišić (od 88. min. Đorđević), Dudić, Benović, Mamić (od 74. min. Jovanović), Aleksić. Trener: Milomir Šešlija.

ŽELJEZNIČAR: Antolović, Bogičević, Zolotić, Adilović, Stanić, Selimović, B. Čolić, Vasilić, Svraka (od 15. min. Hodžić), Hasanović (od 70. min. Jamak), Urdinov (od 69. min. E. Čolić). Trener: Amar Osim.

Igrač utakmice: Armin Hodžić (Željezničar).