Završen Piksi kup – Jahorina 2009!

0
ŠF Piksi

ŠF PiksiDanas je zavšen III međunarodni, tradicionalni turnir u fudbalu Piksi kup – Jahorina 2009. Za razliku od predhodnih godina, ove godine je na turniru učestvovalo ukupno 15 fudbalskih klubova i škola, u tri kategorije, što dovodi do brojke od 38 ekipa. Turnir je trajao tri dana, a na njemu je nastupalo oko 400 mladih fudbalera. Turnir 2000. godišta je organizovan na terenu ŠF Piksi na Koranu, dok su turniri za dvije starije generacije 98. i 99. organizovani na Jahorini. Najviše ekipa se takmičilo u turniru 1998. godišta, ukupno njih 15 u četiri grupe. Turnir 1999. godišta je okupio ukupno 11 ekipa, a oba turnira su se igrala na polovini velikog terena sa sedam igrača + golman, vremenski dva puta po 15 minuta. Turnir 2000. godišta je okupio 12 ekipa u četiri grupe, pet igrača + golman, 2 x 15 minuta. Najbolja ekipa u grupi je išla direktno u četvrt-finale, dok su druga i treća ekipa iz grupe išle u osminu finala. Na turniru su odigrane ukupno 84 utakmice u sve tri kategorije.

Turnir 2000. godišta je osvojila ekipa Leotara, koja je u finalu bila bolja od ŠF Piksi 4:3. Treće mjesto je osvojila ekipa Derbija iz Pazarića koja je u susretu za treće mjesto savladala ekipu Concordie iz Zagreba rezultatom 2:0. Za najboljeg igrača turnira je proglašen Šehić Eldar iz ŠF Derbi Pazarić, dok je najbolji strijelac bio Jakovljević Stefan iz ŠF Piksi. Najbolji golman je Mijović Nikola iz ŠF Piksi. Nagrada za igrača koji najviše podsjeća na Ognjena Koromana pripala je Pavlović Đorđu iz FK Leotar Trebinje, dok je nagrada za igrača koji najviše podsjeća na Piksija pripala Martinu Kelceruključariću iz Concordie Zagreb.

Turnir 1999. godišta je osvojila Crvena Zvezda, koja je u finalu savladala Fudbalsku sportsku asocijaciju iz Prijedora rezultatom 2:0. Treće mjesto je osvojila ekipa FK Novi Grad Sarajevo, koja je savladala sarajevkog Željezničara 3:2. Za najboljeg igrača turnira je proglašen Kovač Stefan iz Crvene Zvezde, dok je najbolji strijelac bio Joveljić Dejan, takođe igrač Crvene Zvezde. Najbolji golman je Karačić Elvard iz FK Novi Grad Sarajevo. Nagrada za igrača koji najviše podsjeća na Ognjena Koromana pripala je Milanu Ercegu iz FSA Prijedor, dok je nagrada za igrača koji najviše podsjeća na Piksija pripala Maksić Filipu iz Crvene Zvezde.

Najbolja na turniru 1998. godišta je bila naša ŠF Piksi, koja je u finalu bila bolja od varaždinskog Fotexa 4:1, a treće mjesto je osvojila FK Krajina iz Banja Luke koja je izvođenjem jedanaesteraca bila bolja od Željezničara. Za najboljeg igrača turnira je proglašen Obradović Aleksandar iz ŠF Piksi, dok je najbolji strijelac bio Matija Cvetko iz ŠN Fotex Varaždin. Najbolji golman je Kovačević Vladan iz FK Krajina Banja Luka. Nagrada za igrača koji najviše podsjeća na Ognjena Koromana pripala je Babić Lazaru iz ŠF Piksi, dok je nagrada za igrača koji najviše podsjeća na Piksija pripala Drobnjak Mihajlu iz ŠF Piksi.

ŠF Piksi Pale se zahvaljuje svim učesnicima. Izvinjavamo se za propuste u organizaciji kojih je sigurno bilo, ali obećavamo da ćemo naredne godine učiniti sve da turnir bude još bolji, kako organizaciono tako i takmičarski. Pozdrav do sledećeg Piksi kupa!  www.sfpiksi.com