Turska, Srbija i Crna Gora odnijele pobjede prvog dana

0

Balkansko prvenstvo U19 za odbojkašice počelo je juče u SPC Peki u Palama, a pobjede su nakon prvog dana slavile reprezentacije Turske, Srbije i Crne Gore.

Na otvaranju prvenstva su igrale Turska i Rumunija i već u prvom setu se desilo iznenađenje. Rumunke su sigurno slavile rezultatom 25:19 protiv favorita turnira. Međutim Turska reprezentacija u narednim setovima pokazuje snagu i slavi rezultatom 3:1 (19:25, 25:17, 25:23, 25:16).

Šlag na torti za domaću publiku bio je susret reprezentacija Srbije i Albanije. Srpkinje su vidno bile bolji rival na terenu iako je bilo perioda oscilacije u igri. Na kraju su slavile rezultatom 3:0 (25:19, 25:19, 25:19).

U najuzbudljivijem susretu dana BiH nije imala dovoljno snage i koncentracije da preokrene susret protiv Crne Gore iako je imala set loptu za izjednačenje u setovima. Crnogorke su bile mnogo bolje u prva dva seta i slavile rezultatom 19:25 i 18:25. U trećem setu gube koncentraciju pa se BiH vraća u igru 25:19. U četvrtom setu je viđena prava drama. Domaće odbojkašice su preokrenule rezultat u finišu i imale set loptu na 24:23, međutim nedostatak iskustva i sreće je presudio pa je Crna Gora upisala prvu pobjedu i slavila 3:1 (25:19, 25:18, 19:25, 26:24).

Danas su na programu tri utakmice turnira. Od 15.00 časova igraće Crna Gora i samoproglašeno Kosovo. U 17.00 časova igraće Turska i Albanija, a od 19.00 časova Srbija i Rumunija.