Tanja Karišik zauzela posljednje mjesto u biatlonu

0

Anastazija Kuzmina donela je u Vankuveru Slovačkoj prvu zlatnu medalju sa Zimskih olimpijskih igara, pobedivši u bijatlonu na stazi od 7,5 kilometara u vremenu 19 minuta 55.6 sekundi. Srebrnu medalju osvojila je 23-godišnja Nemica Magdalena Nojner koja je zaostala iza dve godine starije pobednice jednu i po sekundu. Nojner je 2008. godine postala najmlađa pobednica u ukupnom plasmanu Svetskog kupa, takmičenju u kojem Kuzmina nije imala uspeha. Bronzana medalja, u vremenu 20:06.5 minuta, pripala je Francuskinji Mari Dorin kojoj je ovo prvo učesće na Zimskim olimpijskim igrama. Podbacila je vodeća u Svetskom kupu Šveđanka Helena Jonson, zauzevši samo 12. mesto.

U konkurenciji 88 takmičarki predstavnica BiH – Tanja Karišik zauzela je posljednje mjesto s vremenom 25 minuta 24,1 sekunde.