Studentu set protiv šampiona, novi poraz Jahorine

0

U 13. kolu odbojkaške Premijer lige odbojkaši Studenta dočekali su u Pekiju lidera prvenstva i aktuelne šampione ekipu iz Kaknja. Paljani su se hrabro suprostavili iskusnom i kvalitetnom rivalu, otkinuli im set i poslije 98 minuta igre i odigrana četiri seta, nadigrani su razultatom 1:3 (23:25, 18:25, 25:18, 19:25).
Priliku da učini nešto više, domaćin propušta u pevom dijelu nadmetanja. Poslije igre poen za poen 7:8, 16:15 i pednosti 23:21 u finišu seta, „cementari“ dodaju gas, funkcionišu odlično i na servis iskusnog Almira Aganovića dolaze do 23:25 i vodstva od 0:1.

U drugom periodu igre „Kakanjci“ su ubjedljivi 18:25 i dolaze do prednosti 0:2.

U nastvku nadmetanja strateg domaćina Vladan Savić u igru uvodi raspoloženog Bojana Čvora, iskusng „blokera“ Predraga Košarca, igru uspješno organizuje Bojan Tomić, do daha dolaze i ostali, pa su gosti nemoćni 14:9, 21:13 i razultatom 25:18 „Student“ smanjuje na 1:2, ali za potpuni preokret domaćin nema dovoljno snage.

U četvrtom setu ispostavilo se i posljednjem „cementari“ dobro počinju 4:8, 12:16 kontrolišu igru, diktiraju tempo i razultatom 19:25 privode meč kraju za konačnih i zasluženih 1:3.

U redovima domaćina svi igrači zaslužuju pohvale za borbenost, a igrom su se istakli: Milan Boršner, Marko Dejanović i izvaredni libero Nenad Pelemiš.

Kod gostiju čija prva postava imponuje iskustvom i visinom, igrom su prednjačili: Vladan Ćeremiđžić, Samir Salihović, Azur Eminović i organizator igre „dizač“ Luka Šormaz.

U 14. kolu koje se igra sljedećeg vikenda Studenti imaju ispit u Gacku.

SPC „Peki“
Gledalaca oko 400

Prvi sudija: Siniša Ovuka / Banjaluka
Drugi sudija: Armin Mujkić / Zenica

Žuti karton: Bojan Tomić / Student

OK Student B.O. – OK Kakanj 1:3 / 23:25, 18:25, 25:18, 19:25 /

OK Student: Milan Boršner, Miloš Janković, Milan Matović, Marko Simović, Predrag Košarac, Damjan Čvoro, libero Bojan Aleksić, Ognjen Veselinović, kapiten Bojan Tomić, Marko Dejanović, Predrag Močević, libero Nenad Pelemiš, Treneri: Vladan Savić, Dragoslav Savić

OK Kakanj: Vladan Ćeremiđžić, Muris Krivokapa, Azur Eminović, Esad Đakovac, Sejdin Mustafić, Luka Šormaz, kapiten Almir Aganović, Adnan Bjelopoljak, Ismet Delibašić, libero Blagoj Ginov, Nenad Simeunović, Samir Salihović, Trener Jakub Ganić

Odbojkašice Gacka slavile protiv Jahorine

U 13.kolu Premijer lige odbojkašice Gacka slavile su protiv naše Jahorine razultatom 3:1 po setovima 25:20, 13:25, 25:15 i 25:20.

U sljedećem 14. kolu koje se igra 25/26. januara Paljanke dočekuju odbojkašice iz Modriče.