Solidni nastupi Paljana na Svjetskom prvenstvu u Šladmingu

0

Juče i danas su na Svjetskom prvenstvu u alpskom skijanju u Šladmingu u Austriji, nastupili naši takmičari.

U veleslalomskoj trci u ženskoj konkurenciji koja je održana juče nastupile su Žana Novaković i Kristina Kusmuk.

Žana je startovala sa 62. pozicije i završila na 44. što joj je donijelo nove FIS bodove. Druga vožnja je bila nešto lošija pa je ostvareno vrijeme 2:21.05, ukupno 12.99 sekundi zaostatka za pobjednicom Tesom Vorlej.

Budućnost paljanskog skijanja Kristina Kusmuk je startovala sa 105. pozicije i završila na 62. Kristina se sa vremenom 1:19.96 nije kvalifikovala za drugu vožnju.

Sjajan rezultat nam je juče priredio Marko Rudić u FIS trci u veleslalomu, koja je bila najava za nastup na Svjetskom prvenstvu. Rudić je startovao 70., a završio na 34. poziciji sa vremenom 2:35.70 što je 11.81 sekindi zaostatka za pobjednikom Iši Tomojom.

Malo razočarenje se desilo danas
, gdje je Rudiću nedostajalo malo da uđe među prvih 56 takmičara na Svjetskom prvenstvu u veleslalomu. Marko je startovao 89. završio 58. sa vremenom 1:29.29 što nije bilo dovoljno za drugu vožnju. Ovo je Marku treći nastup na svjetskim prvenstvima.