Smotra recitatora još jednom predstavila izuzetan talenat

0

U Kulturnom centru Pale 11. i 12.2.2013. godine održana je VIII Smotra recitatora u organizaciji Srednjoškolskog centra “Pale”.

Smotra okuplja mladost našeg grada i sve nas podsjeća da smo svetosavci – da je bratska sloga i združivanje oko istinskih vrijednosti jedini način da oplemenimo sadašnjost i da ne strahujemo za budućnost.

Smotre recitatora imaju takmičarski karakter, a članovi žirija koji su sa najvećom pažnjom i strpljenjem slušali recitatore bili su:

• protojerej-stavrofor Momir Vasiljević – predsjednik;
• nastavnik razredne nastave, učiteljica u penziji, Tarsa Savić;
• profesor istorije književnosti i srpskog jezika, urednik programa u Kinoteci RS, Jadranka Pandurević;
• nastavnik srpskog jezika i književnosti u Osnovnoj školi “Srbija” Radomirka Lalović;
• asistent na Filozofskom fakultetu Univerziteta u Istočnom Sarajevu, Biljana Mišić.

Prve večeri smotre u revijalnom dijelu nastupili su mališani iz vrtića “Bubamara” i djeca iz Udruženja za pomoć djeci i omladini sa posebnim potrebama “Sunce”, dok su u takmičarskom dijelu nastupili učenici osnovnih škola “Pale”, “Srbija” i “Mokro”. Osnovci su se takmičili u četiri uzrasne kategorije.

Prva kategorija učenici prvog, drugog i trećeg razreda, druga kategorija učenici četvrtog i petog razreda, treća kategorija učenici šestog i sedmog razreda, četvrta kategorija učenici osmog i devetog razreda.

Pobjednici prema kategorijama:

Prva kategorija:
I mjesto Miloš Blagojević
II mjesto Andrea Lopatić
III mjesto Marko Terzić.

Druga kategorija:
I mjesto Viktorija Borovčanin i Nikolina Cerovina
II mjesto Ana Stojanović
III mjesto Nikola Lopatić.

Treća kategorija:
I mjesto Sonja Knežević
II mjesto Nikola Kovačević
III mjesto Nemanja Brčkalo.

Četvrta kategorija:
I mjesto Dajana Petković
II mjesto Nina Brčkalo
III mjesto Rastko Čugalj.

Druge večeri nastupili su učenici Srednjoškolskog centra “Pale”.

Prema odluci žirija:
I mjesto je Aleksandar Vladičić
II mjesto Anđela Plakalović i Slađana Klačar
III mjesto Vuk Stojanović i Milan Lučić.

Učenicama Tanji Kenjić i Nataši Lizdek dodijeljene su posebne nagrade.

(www.palelive.com / N.Č.)

Pretplatite se
Obavijesti me o
0 Komentara
Inline Feedbacks
View all comments