Smederevo savladalo Romu 2:1

0

Danas je na Palama otvoren prijateljski turnir na kome učestvuju pored domaćina Romanije, FK Smederevo, NK Kreševo i FK Vlasenica. U prvom meču Kreševo je poslije 0:0, nakon jedanaesteraca savladalo Vlasenicu (4:3), dok je novi superligaš ekipa Smedereva savladala Romu 2:1 (2:1). Utakmicu Romanije i Smedereva je pratilo oko 150 gledalaca, a ljubitelji fudbala su imali priliku vidjeti jako dinamičan i zanimljiv meč u kome naša ekipa ni jednog trenutka nije pokazala respekt prema osvajaču kupa Srbije iz 2003.

Nova Romanija, je sa čak šest novih imena u prvom poluvremenu igrala jako dobro i imala inicijativu sve do ´15-tog minuta. U ´11 minutu preko lijeve strane prodire najbolji igrač Glasinca prošle sezone Šuka, šalje povratnu loptu ka Blagojeviću koji sa 7 metara promašuje odličnu priliku. U ´15 minutu mala nesigurnost u odbrani Romanije, lijevi bek Mičić šalje nesigurnu loptu koju iskusna ekipa Smedereva presjeca i postiže prelijep pogodak sa 16 metara.

Samo što se krenulo sa sredine terena, ponovo su u centru pažnje bili Šuka i Blagojević Marko. Šuka dribla nekoliko igrača i šalje loptu u prostor koju uredno sa nekoliko metara posprema Blagojević M. za 1:1!

U ´22 minutu šansa za Smederevo, zicer skida golman Romanije Babović, dok na drugoj strani sa distance šutira Mazić, a nekadašnji golman Slavije, danas Smedereva, Ranković odlično brani.

Nešto kasnije, jedan od najboljih pojedinaca na utakmici, Šuka u solo prodoru niže nekoliko igrača Smedereva i šutira tik pored desne stative Rankovićevog gola.

U ´40 minutu Romanija je imala šansu da povede. Najbolju priliku na utakmici je imao ponovo Blagojević M. kome udarac sa samo nekoliko metara brani Ranković.

Dva minuta kasnije, Smederevo prekrasnim golom sa 25 metara dolazi u vodstvo od 2:1, što se ispostavilo da je i konačan rezultat utakmice.

U drugom poluvremenu trener Romanije Dragan Radović je pružio šansu osmorici igrača koji su se nosili ravnopravno.

Dobru priliku je imao Erić koji se nije baš najbolje snašao nakon loše intervencije Rankovića, a odbrana Smedereva je odlično reagovala. U ´85 minutu Ranković odlično zaustavlja udarac Vukadina sa 12-13 metara. Smederevo je pred kraj iskoristilo pritisak Romanije za svoje kontre i imali su dvije odlične polu šanse, ali su udarci Marka Milosavljevića završili tik pored desne stative Babovićevog gola.

Sve u svemu lijepa fudbalska predstava na Palama. Roma je publiku iznenadila zalaganjem i trčanjem s obzirom da je ovo tek 12 dan priprema naše ekipe. Pripreme Smederevaca su odmakle u zavšnu fazu i oni se u ponedeljak sa priprema iz Milića vraćaju kući.

Romanije je pokazala da može napraviti kvalitetnu ekipu i uprkos odlasku Nemanje Kneževića, Savića, Krezovića, Pljevaljčića, Jovanovića….

Da upoznate nove momke imaćete priliku već sutra kada u 17 i 30 h igraju Romanija i Vlasenica, dok u finalu turnira u 18 i 30 h igraju Kreševo i Smederevo.

Za Romaniju su nastupali: Babović, Mičić, Gutalj, Kreštalica, Novaković, Delipara, Mazić, Živković, Šuka, Blagojević Marko i Blagojević Nikola

U drugom poluvremenu su igrali: Đapić I., Vukadin, Granzov, Vuksanović, Klačar, Đurović, Čvoro i Erić