Šljiviću zlato i srebro na Jahorini

0

Jahorina je jučer i danas bila domaćin skijaških trka u slalomu koje su vožene u organizaciji Skijaškog saveza Kipra, a koje su ujedno bile i nacionalno prvenstvo u slalomu.

Marko Šljivić je jučer osvojio prvo mjesto sa vremenom 1:40.07, što je bilo 3.81 sekundi brže od Dine Terzića, te 3.98 sekundi od Mađara Tamaša Trunka. Alen Bičakčić, Afan Mehić, Tarik Zuhrić i Fejsal Karić ušli su jedan za drugim u cilj od sedmog mjesta pa na dalje, dok su Emir Lokmić, Alija Bećirbegović, Milivoje Mačar i Muhamed Huseinović odustali.

Kod djevojaka, slavila je Esma Alić ispred Teodore Filipović, dok je Maja Tadić odustala u prvoj vožnji.

Danas, Emir Lokmić je slavio sa 19 stotinki ispred Marka Šljivića, te 2.10 sekundi ispred Grka, Ioanisa Proiosa. Afan Mehić je bio osmi, dok je ostatak reprezentacije odustao.

Kod djevojaka, Esma Alić je ostvarila i drugu pobjedu, sada ispred dvije Grkinje, Marije Nikolete Kaltosgijani, te Fani Marmareli. Teodora Filipović je zauzela četvrto mjesto.