ŠF „Piksi“ druga na Bajramskom turniru u Skenderiji

0

ŠF „Piksi“ se po drugi put uzastopno plasirala u finale „Bajramskog malonogometnog turnira“ koji organizuje NK „Vrbanjuša“ u Skenderiji 10. i 11. decembra. Ovo je 17. put kako se organizuje ovaj turnir za dječake do trinaest godina. Podsjećamo prošle godine je ŠF „Piksi“ izgubila u finalu od ekipe FK Sarajevo 1:2, a ove godine nas ponovo očekuje isto finale. FK Sarajevo je juče pobjedilo u grupi A i plasiralo se u finale, a ŠF Piksi je zabilježila tri pobjede i pobjedila u grupi B.

U prvom susretu „Piksijeve nade“ su pobjedile Reprezentaciju Zeničko-Dobojkog kantona sa 2:0. U drugom susretu pala je FK „Gradina“ iz Srebrenika 3:0 i u trećem NK „Vrbanjuša“ 1:0. Finale se igra danas u 16 h i 20 minuta u dvorani „Mirza Delibašić“ – Centar Skenderija. Poželimo puno sreće mladim nadama.

17:40 h – ŠF „Piksi“ ponovo nije imala sreće u finalu „Bajramskog turnira“ protiv FK „Sarajevo“. Ovaj put „bordo nade“ su slavile rezultatom 1:0 golom iz slobodnog udarca. U nastavku meča „Piksijevci“ su napadali, ali nisu imali sreće u završnici i rezultat se zadržao do kraja meča.

Škola fudbala „Piksi“ je osvojlia pehar za drugo mjesto, a za najtalentovanijeg igrača je izabran Muharemović Njegoš iz redova ŠF „Piksi“.