„Романија“ побједом отворила други дио сезоне

0

На отварању прољетног дијела сезоне, „Романија“ је тријумфовала и Палама против „Вележа“ из Невесиња резултатом 2:1 (2:1), освајајући важне бодове на путу ка останку у Првој лиги Републике Српске.

Узбудљив сусрет започео је снажним темпом, а већ у 16. минути Богдан Симанић је разгалио домаће навијаче својим прецизним ударцем. Само три минуте касније, Матеја Додиг је удвостручио предност свог тима. Међутим, „Вележ“ се није предао и успио је смањити заостатак у 25. минути голом Анђелка Микулића.

У другом полувремену, „Романија“ је имала прилику да додатно увећа своју предност када је пропустила једанаестерац, и неколико одличних шанси. До краја су успјели сачувати предност до посљедњег звиждука судије.

Ова важна побједа сада је поставила „Романију“ на 13. мјесто на табели са 21 освојеним бодом, што ће додатно ојачати самопоуздање екипе у наставку сезоне.

Сљедеће коло доноси ново узбуђење јер ће „Романија“ угостити екипу „Слободе“ из Мркоњић Града, гдје ће покушати наставити успјешан низ.

Романија (Пале) 2:1 (2:1) Вележ (Невесиње)

13′ Богдан Симанић; 17′ Mатеја Додиг
22′ Анђелко Mикулић

Главни судија: Немања Алексић (Бања Лука); Помоћни судија 1: Божидар Рустић (Градишка); Помоћни судија 2: Бранимир Ђермановић (Челинац); Четврти судија: Велибор Гиговић (Градишка, Требовљани); Делегат: Миле Спасојевић (Бијељина); Контролор суђења: Будимир Михајловић (Зворник)

ФК Романија: Младен Милошевић (Г), Харис Ризвановић, Александар Косорић (K), Лазар Бабић, Богдан Симанић, Марко Радосављевић, Борислав Цицовић, Сампсон Боампонг Вирекоу, Матеја Додиг, Лука Радовић, Лукас Оједа Нахуел; Резервни играчи: Младен Лучић (Г), Михајло Игњић, Страхиња Чворо, Страхиња Пекић, Марко Вуковић, Саво Терзић, Денис Богучанин, Огњен Радовић, Марсел Маце.

ФК Вележ: Мићо Вукановић (Г), Зоран Ботић, Харун Абаза, Миљан Петковић, Горан Продановић (K), Анђелко Микулић, Милош Секуловић, Срђан Драшковић, Сергеј Продановић, Миљан Гутић, Дарко Реповић; Резервни играчи: Милош Дрљан (Г), Ђорђе Кљакић, Миљан Вукосав, Златко Анђеловић, Иван Аџић, Иван Живковић, Николас Давид Пантић.