Romanija deklasirala Kasindo

0

Fudbaleri Romanije plasirali su se u 3. kolo Kupa Republike Srpske, Područnog Saveza Sarajevo, pošto su na gostujućem terenu savladali ekipu OFK Kasindola ubjedljivim rezultatom 5:0. Mrežu Kasindola načeo je Srđan Delipara u 30. minuti, nakon asistencije Marka Blagojevića. Na 2:0 povisio je Nemanja Knežević u 42. minuti, nakon odličnog centaršuta Blagojevića. Utisak je da je ekipa Kasindola, kojoj je ovo prva znvanična utakmica nakon gašenja kluba 2002. godine, dobro parirala favorizovanom protivniku.

Na otvaranju drugog poluvremena Đorđe Grubačić se našao oči u oči s golmanoim Romanije, ali je njegov udarac iz neposredne blizine završio pored stative. Nedostatak snage kod domaćih, Paljani su kaznili sa još tri pogotka u zadnjih pola sata igre. U samom finišu utakmice Đorđe Grubačić je propustio još dvije idealne prilike da ublaži poraz svog tima. OFK KASINDO – ROMANIJA 0:5 (0:2) Strijelci: 0:1 Delipara (30), 0:2 Knežević (42), 0:3 Vilaret (60), 0:4 Vilaret (80), 0:5 Savić (83). Stadion: SRC Vojkovići. Gledalaca: 50. Sudija: Slavoljub Gogić (Istočno Sarajevo). Pomoćnici: Dobro Skakavac i Dragomir Đajić (oba iz Istočnog Sarajeva). Delegat: Dragan Mičić (Istočno Sarajevo). Igrač utakmice: Marko Blagojević (Romanija). OFK KASINDO: Trnčić, Ž.Lubura, Žuža, Močević, Vujadin, Grubačić, Odžaković (od 85. Borković), Gardović, P.Kovačević (od 70. Kuljanin), Maunaga (od 61. J.Kovačević), Janjić. Trener: Želimir Milošević. ROMANIJA: Mrkaja, Vukadin, Pljevaljčić, Jovanović (od 41. Obrenović), Đapić, N.Samardžić, Vilaret, Savić, Knežević, Delipara (od 72. M.Samardžić), Blagojević (od 60. Granzov). Trener: Siniša Lasica.