„Rijeka“ prvi put osvojila trofej prijateljstva

0

FOČA – Juniori „Rijeke“ osvojili su prvo mjesto na 12. Međunarodnom omladinskom turniru „Fudbal frends“ u Foči, savladavši u finalu vršnjake „Željezničara“ sa 3:2. Sarajlije su već u prvoj minuti poveli golom Arnesa Demirovića, a „Rijeka“ je do kraja prvog poluvremena uspjela da izjednači preko kapitena Mateja Šanteka.

Riječani su i u drugom poluvremenu dominirali, pa su golovima Dina Dukađina i Jasmina Čelikovića preokrenuli rezultat na 3:1, da bi „Željezničar“ u finišu uspio da ublaži poraz pogotkom Semira Dacića.

„Rijeka“ je tako na svom trećem učešću prvi put osvojila trofej prijateljstva, a „Željo“ je drugu godinu uzastopno poražen u finalu.

Za najboljeg igrača proglašen je Matej Šantek iz „Rijeke“, a njegov saigrač Dino Dukađin je najboji strijelac sa tri pogotka.

„Foča će mi ostati u sjećanju po nagradi, po dobrim ljudima, sjajnom ambijentu i odlično organizovanom turniru“, rekao je Šantek, kome je pobjednički pehar uručila ministar porodice, omladine i sporta Republike Srpske Jasmina Davidović.

Trener „Rijeke“ Renato Pilipović nada se da će taj tim biti pozvan i naredne godine u Foču.

„Ovo je fenomenalno da se skupe ekipe iz ove regije, da se sklapaju prijateljstva, koja će se nastaviti i nakon fudbala. Svaka čast domaćinima, mi smo se osjećali kao kod kuć“, rekao je Pilipović.

Najbolji čuvar mreže je Dragoš Lupesku iz „Steaue“, koja je u borbi za treće mjesto, uz dosta sreće, savladala „Partizan“ sa 2:1.

Beogradski crno-beli su na svom prvom nastupu na „Fudbal frendsu“ osvojili četvrto mjesto, a njihov trener Milan Ristić najavljuje da će sljedeće godine doći na pripreme u Foču.

„Mi smo fascinirani ovim turnirom, dočekani smo kao da smo šampioni svijeta i cijela organizacija je fenomenalna. Sljedeće godine dovodimo ekipu na pripreme i ostajemo na turniru, ako dobijemo poziv, a pošto mi idemo na najveće moguće turnire, od sljedeće godine `Partizanu` je prioritet Foča“, rekao je Ristić.

Finalnoj utakmici i proglašenju pobjednika prisustvovao je i legendarni fudbaler Refik Šabanadžović, čiji sin Anel nastupa u redovima „Željezničara“.

„Oduševljen sam organzacijom, uslovima i kvalitetom turnirom. Ovo je prava stvar za mlade igrače, jer u svojim ligama imaju manje kvalitetne utakmice i ovi mečevi će im mnogo značiti u budućnosti“, rekao je Šabanadžović.

Predsjednik Organizacionog odbora turnira Radisav Mašić rekao je da svi učesnici iz Foče odlaze bogatiji za novo prijateljstvo i za želju da se ponovo vide, a idejni tvorac turnira Zoran Avramović je poručio da je Foča još jednom pokazala da je grad omladinskog fudbala.

U borbi za peto mjesto „Crvena zvezda“ je savladala podgoričku „Budućnost“ na penale sa 5:4 /0:0/, dok je sedmo mjesto osvojio „Maribor“ savladavši domaću „Sutjesku“ sa 3:2.