Представљена књига „Завршна ријеч“

0

Књига „Завршна ријеч“ о четири драме писаца из Републике Срспке које обрађују засебне теме, представљена је вечерас на Палама.

Ријеч је о драмама „Грушењкина судбина/Они долазе“ аутора Ненада Тадића, „/Миро/помазани“ Зорана Тодоровића, „Непознате животиње“ Јелене Лучић и „Два чвора“ Сање Савић Милосављевић.

Тодоревићева и Тадићева драма награђене су на првом конкурсу Министарства просвјете и културе Републике Срспке за оригинални домаћи драмски текст, док се комад „/Миро/помазани“ редовно и успјешно изводи у продукцији Градског позоришта Градишка.

Тадић је рекао новинарима да је у питању књига у којој су четири драме, стилски све различите, те да је једна пародија, друга сатира и двије озбиљне драме.

„Оне су занимљиве по својој тематици. Људи који воле драме неће погријешити да узму да прочитају, или ако воле позориште и који себе у томе проналазе. То је једна пристојна литература, отвара могућност људима да имају увид у оно што се пише у драмском смислу у Републици Српској“, истакао је Тадић.

Када је ријеч о његовој књизи, Тадић је појаснио да је она писана негд‌је за вријеме прошлог рата, у тренутцима безнађа, а пронашао је прије двије године у ладици, извадио и запањио се када је видио да се од тога може нешта написати.

„Средио сам је и за премијеру послао на конкурс Министарства просвјете и културе Републике Српске. Освојила је једну од три награде. Књига је за оне који воле пародију јер се бави тиме, руском културом, литературом и драмом“, појаснио је Тадић.

Тодоровић је навео да је ријеч о четири драме од аутора родом из Сарајева и да је то прва књига која се односи на савремену српску драму у Републици Српској.

Он је истакао да је књига значајна и по томе што ће вјероватно више значаја дати домаћем драмском тексту којег нема, јер људи немају мотив.

Промоцију у кафе-галерији „Писаро“ на Палама органозовали су Удружење љубитеља умјетности Пале и Филозофски факултет Универзитета у Источном Сарајево.

(www.palelive.com / Срна)

Прати тему
Обавијeсти мe о
0 Коментара
Ugrađene povratne informacije
Pogledaj sve komentare