Porazi „Jahorine“ i „Studenta“

0

U osmom kolu Premijer odbojkaške lige BiH odbojkaši „Studenta“ poraženi su u Odžaku. Uspiješniji od naših igrača bili su domaći odbojkaši „Napretka“ koji su slavili sa 3:0. Poslije odigranih osam kola odbojkaši „Studenta“ zauzimaju šestu poziciju na ligaškoj tabeli, a u sledećem kolu (5.12.2009.) dočekuju odbojkaše „Bosne Eurohaus“ iz Sarajeva.

Odbojkašice „Imzit Dodrinje“ u osmom kulu Premijer odbojkaške lige BiH za žene bile su uspješnije i na domaćem parketu savladale naše“Jahorinke“ sa 3:1 (25:23, 25:23, 15:25 i 25:14). Prvi set se igrao sa dosta preokreta, naš tim je otišao na prvi tehnički tajm aut sa predošću od jednog poena 8:7 i imao prednost 12:7, a na drugom je bilo 16:15 za domaćina. Klub koji sa klupe predvodi Siniša Rulj u nastavku ima prednost 22:18. Naše odbojkašice su smogle snage i stužu na 23:23, ali u završnici „Imzitke“ su sigurnije i riješavaju set u svoju korist 25:23 za vođstvo od 1:0.

U drugom setu domaće odbojkašice na prvom tehničkom tajm autu imaju prednost 8:5, a na drugom „Jahorinke“ 16:15.  U neizvijesnoj završnici (19:19 ,22:22, 23:23) iskustvo i sreća je saveznik domaćih odbojkašica i drugi set riješavaju u svoju korist sa 25:23 za vođstvo od 2:0. Svu ljepotu odbojkaške igre i raskošnost svog talenta naše odbojkašice su pokazale u trećem setu koje su riješile u svoju korist sa 25:15, a posebno raspoložena i nadahnuta za igru je bila naša reprezentativka Nadica Slijepčević. Odbojkašice „Imzita“ su odlično ušle u četvrti set. Na prvom tehničkom tajm-autu imaju prednost 8:5, na drugom 16:13, a u završnici seta pravave seriju od 9:1 i u svoju korist riješavaju set sa 25:14 za konačnih 3:1. U sljedećem kolu naše odbojkašice su slobodne.