Pobjede „Studenata“ i „Jahorinki“

0

U jedanaestom kolu Premijer odbojkaške lige BiH naši odbojkaši „Studenta“ u sali OŠ „Mokro“ pobijedili su ekipu „Gacka“ sa 3:0 (25:19,25:21 i 25:23) Gosti iz Gacka bolje su počeli meč, na prvom odmoru imaju prednost 8:4, a naši odbojkaši na drugom odmoru imaju minimalno vođstvo od jednog poena 16:15. U završnici seta sve funkcioniše kako treba i set riješavaju u svoju korist sa 25:19 za vođstvo od 1:0. U drugom setu naši igrači konstantno održavaju prednost od 3-4 poena i sigurnom igrom set privode kraju rezultatom 25:21 za 2:0. Naši „Studenti“ bili su dominantni i u trećem setu, poslije konstantnog vođstva od 5 do 7 poena, set dobijaju sa 25:18 za konačnih 3:0 i tri nova boda koja će im dobro doći za šesto mjesto koje vodi u doigravanja za prvaka BiH. U sljedećem kolu (23.01.) odbojkaši „Studenta“ gostuju u Kaknju.

10 Ljubinje -1        3

Odbojkašice“Jahorine“ u jedanestom kolu Premijer odbojkaške lige BiH rutinskom igrom došle su do trijumfa i zaslužene pobijede nad ekipom Tuzle. Naše „Jahorinke“ sve vrijeme kontrolisale su igru i razultat i u tri seta privele posao kraju. Bez dvojbe prvo ime utakmice bila je naša reprezentativka Nadica Slijepčević koja igra u
izvarednoj formi, a i ostale igračice dale su pun doprinos u pobijedi. U sljedećem kolu (23.01.) naša ekipa igra u Kalesiji sa odbojkašicama Pola.