Pobjeda u Vlasenici (foto i video)

0

FK Romanija je zabilježila novu pobjedu, ovaj put na gostovanju u Vlasenici u derbiju kola, rezultatom 2:0. Oslabljena neigranjem Savića, Vukadina i Kneževića, po sparnom i teškom vremenu za igru, pred oko 200 gledalaca Roma je od samog početka krenula silovito i već u prvom minutu nakon centaršuta Novakovića sa desne strane, Erić glavom postiže svoj prvi pogodak ove sezone.

Nastavak utakmice donosi ravnopravnu igru na sredini terena. U ´30 minutu igrač sa brojem 5, Pejanović, nakon dva oštra starta dobija drugi žuti karton.

Vlasenica je imala odličnu šansu u ´35 minutu kada je Babović zaustavio odličan udarac glavom. U ´40 minutu se dogodio možda i najljepši detalj na utakmici. Sa oko 30 metara iz slobodnog udarca je tukao Krezović, lopta pogađa u sami sastav gola Vlasenice, odbija se, ali nastavku akcije neprecizan je Delipara.

U drugom poluvremenu tempo igre je značajno usporen. Igra se uglavnom na sredini terena, sa posjedom lopte u korist naše ekipe. Roma je u zadnjih petanaest minuta imala dvije stopostotne šanse, ali su neprecizni bili Đapić i Novaković.

U ´75 minutu po lijevoj strani prodire Erić, ostavlja povratnu loptu za Blagojevića, a ovaj postiže svoj 21. pogodak u sezoni. Pogodak možete pogledati ispod.

Pobjeda Romanije za nova tri boda koja je vode na prvo mjesto sa utakmicom više od konkurenta Napretka iz Šepka.

U sledećem kolu naši fudbaleri na Palama u derbiju kola dočekuju ekipu Podrinja iz Janje. Sve osim poraza bi značilo isključivanje naše ekipe iz trke za prvo mjesto. U slučaju poraza, naša ekipa bi pet kola prije kraja prvenstva pala na treće mjesto i na taj način uključila u šampionsku trku i Podrinjeiz Janje. Subota je dan za pobjedu, ali i dan da se uzvrati korektno gostoprimstvo ekipi Podrinja.

Za Romaniju su nastupali: Babović, Kreštalica, Gutalj (20´ Govedarica), Pljevaljčić, Novaković, Erić (90´ Škipina Filip), Delipara, Krezović, Aleksić (60´ Đapić), Blagojević, Jovanović