Pobjeda Slavije u Gradačcu

0

Fudbaleri Slavije su osvojili tri boda na gostovanju u Gradačcu. Naši momci su pokazali da su pripreme odrađene na visokom nivou i već sada ističu borbu za gornji dio tabele, naročito kada se uzme u obzir da naredna dva meča igramo kod kuće. Nije danas dobro počelo za naše momke. Pred oko 2.000 hiljade gledalaca u Gradačcu, Zvijezda je povela preko Savića. Na ubačenu loptu najbolje je reagovao Savić koji glavom matira nemoćnog Lučića. Međutim, slavlje domaćih nije dugo trajalo. Tri minute kasnije Spalević svojim drugim golom u Slaviji ove sezone, a prvim na ovoj utakmici donosi izjednačenje. Da je Slavija kvalitetnija u ovom susretu pokazalo je drugo poluvrijeme. Terensku incijativu krunisali smo u 65. minuti. Strijelac vodećeg gola bio je Vučina Šćepanović. U 74. Minuti Šćepanović je asistent, a Spalević neomatan postiže pogodak za 3:1. Sve što su domaći uspjeli do kraja jeste da smanje na 2:3, pa bodovi iz Gradačca sasvim zasluženo dolaze u Istočno Sarajevo. U narednom kolu SLavija će dočekati aktuelnog šampiona, ekipu Zrinjskog.

Zvijezda – Slavija 2:3 (1:1)
Strijelci: 1:0 Savić (19), 1:1 Spalević (22), 1:2 (Šćepanović (65), 1:3 Spalević (74), 2:3 Šest (89), Stadion: Banja Ilidža, gledalaca: 3500, sudija: Robert Zrilić (Banja Luka), crveni kartoni: Husić (Zvijezda) i Kutalija (Slavija), žuti kartoni: Jusić, Delić, Oštraković, Vasilić (Zvijezda) i Tadić, Papaz, Stanić (Slavija).

Zvijezda: Oštraković, Moranjkić, Vasilić, Jusić (od 47 min. Prodanović), Brković, Savić, Delić, Hamzić, Đorić, Stanković (od 46 min. Husić), Kovačević (od 78 min. Šest). Trener: Zoran Ćurguz

Slavija: Lučić, Regoje, Papaz, Benović, Stanić (od 80 min. Radonja), Simić (od 84 min. Milinković), Spalević (od 89 min. Pušara), Tadić, Todorović, Šćepanović, Kutalija. Trener: Milomir Odović.