Osvojeno šest medalja

0

ROGATICA – Članovi Karate kluba /KK/ „Rogatica“ osvojili su šest medalja, od kojih jednu zlatnu, na pojedinačnom i ekipnom Prvenstvu Republike Srpske u karateu za pionire i nade u katama i borbama, održanim nedavno u Doboju. Članica KK „Rogatica“ Glorija Gluhović /12/ osvojila je zlatnu medalju u kategoriji do 40 kilogarama za ženske nade u borbama pojedinačno.

Rogatički karatisti su se na takmičenju u Doboju, gdje je nastupilo 300 sportista iz Srpske, okitili i sa tri srebrne i dvije bronzane medalje.

Srebrne medalje su osvojili Anđela Tešević u borbama pojedinačno do 40 kilograma ženske nade, Ivan Ikonić u borbama pojedinačno muške nade do 45 kilograma i Dejan Stojanović u katama muške nade.

Bronzane medalje su pripale Gloriji Gluhović i Anđeli Tešević ekipno u katama.

Na takmičenju, koje je održano u subotu, 25. maj, nastupilo je 300 karatista iz 27 klubova iz Republike Srpske.