Održano Juniorsko i Seniorsko Prvenstvo Republike Srpske u atletici

0

Na Sokocu je održano Juniorsko i Seniorsko prvenstvo Republike Srpske na kome su članovi Atletskog kluba Pale zabilježili zapažene rezultate. Na Juniorskom prvenstvu RS ostvareni su sljedeći rezultati:

1. mjesto Jelena Arnautović u bacanju kugle
1. mjesto Jelena Arnautović u bacanju diska

1. mjesto Bojan Samardžija na 3000 m hodanje

2. mjesto Teodora Lazarević u bacanju diska
2. mjesto Teodora Lazarević u bacanju koplja

2. mjesto Marko Jovičić na 400 m (53,00)

2. mjesto Dragan Stjepanović na 2000 m stipl

3. mjesto Nikola Spajić na 5000 m

3. mjesto muška štafeta na 4×400 m

Članovi Atletskog klubaPale osvojili su ukupno 9 medalja od toga: tri zlatne, četiri srebrne i dvije bronzane. Na takmičenju je učestvovalo 17 klubova iz Republike Srpske.

Na Seniorskom prvenstvu Republike Srpske, članovi Atletskog kluba Pale ostvarili su do sada najbolji rezultat na Pojedinačnom prvenstvu za seniore i seniorke.

Osvojili su jedanaest medalja, od toga tri zlatne, pet srebrnih i tri bronzane.

Odlične rezultate ostvarili su:

* Dejan Granić koji je pobijedio i u skoku u dalj, a i u troskoku. U skoku u dalj je skočio odličnih 6,74 m, a u troskoku 13,47. Iako je najbolji skakač u Rebublici Srpskoj, on nema uslove za skove na Palama, pa je prinuđen da trenira u šumi, a s vremena na vrijeme i na Sokocu.

* Ratko Djurović, osvojio je prvo mjesto u bacanju koplja i drugo mjesto u bacanju kugle.

* Aleksandra Kusmuk osvojila je drugo mjesto u bacanju koplja, bacivši svoj novi lični rekord od 37 m.

* Jelena Arnautović osvojila je drugo mjesto u bacanju kugle i treće mjesto u bacanju diska. Jelena je kuglu bacila 12,80 m.

* Marko Jovčić iako jos uvijek mladji junior uspio je da osvoji drugo mjesto na 400 m.

* Bojan Stanišić osvojio je drugo mjesto na 1 500 m sa rezultatom 4,07,00.

* Nevena Maletić osvojila je treće mjesto u bacanju kladiva.

* Nemanja Radojčić osvojio je treće mjesto na 5 000 m hodanje.

Najbolje rezultate ostvario je Atletski klub“Borac“iz Banja Luke, pa slijede Atletski klub „Glasinac“,pa Atletski klub „Pale“ Pale.

{yoogallery src=[/images/stories/reportaze/atletika_sokolac_2012/] width=[103] height=[90] title=[Održano Juniorsko i Seniorsko Prvenstvo Republike Srpske u atletici] style=[lightbox] effect=[fade] spotlight=[1] prefix=[thumb103_] thumb_cache_dir=[thumbs103] thumb_cache_time=[1440] load_lightbox=[1] thumb=[plain] rel=[lightbox[mygallery]] load_lightbox=[1] resize=[1] order=[asc] count=[50]}