Odlični Marko Šljivić, na državnom prvenstvu Slovenije treći u slalomu

0

Najbolji skijaš BiH, Paljanin Marko Šljivić, počeo je sa takmičenjima u ovoj skijaškoj sezoni.

Nakon dvije slalomske trke Evropa kupa u italijanskom skijalištu Val di Fasa gdje, nažalost, nije uspio da završi prve vožnje, na prvenstvu Slovenije imao je sjajan nastup.

U slalomu voženom na Soriškoj planini Marko je zauzeo treće mjesto, sa 37 stotinki zaostatka za Robertom Potom iz Velike Britanije. Drugi je bio Daniel Paulus iz Češke.

Od bosanskohercegovačkih skijaša nastupili su još Emir Lokmić i Dino Terzić, no oni nisu završili svoje trke, a ekipu je predvodio Ognjen Dragoljević, trener muške BiH reprezentacije.

Čestitke Marku i treneru Ognjenu sa željom da ih posluži sportska sreća, te da ostvare sportske ambicije i izbore učešće na Olimpijskim igrama u Pekingu 2022. godine i nastave tradiciju učešća Paljana na planetarnoj smotri sporta.

Autor: Čedo Matović je rođen u selu Previla, opština Foča. Penzioner, veliki zaljubljenik u sport i prirodu i najstariji „border“ na Palama.