Odigrano 5. kolo Lige rekreativaca u sezoni 2016/17

0

U režiji zaljubljenika malih fudbalskih terena u SC „Olimp“ odigrano je 5. kolo Lige rekreativaca.

Bilo je dosta uzbudljivog fudbala, majstorskih golova, a u žaru borbe varnica. Na kraju, sve prolazi u toleranciji, druženju i dobroj rekreaciji.

Strijelci su bili raspoložen i pogađaju 33 puta u metu. Igralo se čvrsto, muški, a sudije Aleksandar Skoko i Dejan Šarović pokazuju jedan crveni i četiri žuta kartona.

Kolo igrom obilježava, nekadašnji profesionalac „Sokolova“ iz Istočnog Sarajeva Đorđe Grubačić (Dalibran), a Njegoš Petrivić (Olimp Sjetlina) najbolje je čuvao prostor između stativa i nosi epitet, golmana kola.

Naredne nedjelje 30. oktobra u terminu od 11,00 do 17,00 sati, u balon sali „Olimpa“ slijedi nastavak, a izdvajaju se derbi susreti Alpha Security – Džabulani, Kafe Pavle – Olimp Sjetlina, Dalibran – Slatka Kuća, a uzbuđenja i takmičarske draži neće nedostajati ni mečevima, Deveti Januar – Galaktičari, Caffe Cassa – MDM i Plato Termag – Auto Rašević.

Razultati: 5. kolo

Uzbudljivo 5. kolo otvaraju Galaktikosi i Alpha Security. „Zaštitari“ pravdaju ulogu favorita i rurinskom igrom 3:1 dolaze do treće ovosezonske pobjede. Uigrana i kvalitetna ekipa Alpha Security sjajno ulazi u utakmicu. Golovima Milana Pandurevića (9min) i Siniše Golijanina (17min) stiče prednost na poluvremenu 2:0. U nastavku nekadašnja velika nada Romanije Marko Sikima (32min) vraća neizvijesnost u meč i majstorski smanjuje na 2:1. Svojim drugim golom u 35 minuti, jedan od najboljih fudbalera iz Podgraba, Siniša Golijanin pečati sudbinu Galaktikosa na kraju se ispostavilo za konačnih i zasluženih 3:1.

U dinamičnoj i živoj utakmici u viteškoj borbi ekipe „Slatka Kuća“ i „Plato Termag“ podijelili su bodove odigravši 1:1. Nebojša Štrbac na asistenciju Borisa Jakovljevića pogodio je u 18. minuti za 1:0. U nastavku meča u 27. minuti Božidar Elez nadmudrio je odbranu „slatkiša“ za konačnih 1:1. Do kraja meča u obostrano otvorenoj igri razultat je ostao nepromijenjen, a podjelom bodova mogu biti zadovoljna oba sastava.

Uzbudljiv i buran derbi meč odigrali su sastavi Džabulanija i Dalibran. U otvorenoj rovovskoj borbi, bilo je i varnica, a na kraju su bodovi podijeljeni, bilo je 3:3. Bojan Čvoro je već nakon sedam minuta doveo u vodstvo Džabulani, a u 13. minutu Nedelljko Šuko majstorski duplira za 2:0. Do odlaska na odmor, tačnije u posljednjim sekundama prvog dijela, neizvijesnost u utakmicu vraća Bojan ilić, koji smanjuje na 2:1. U nastavku viđena su još tri gola. Rezultat je poravnao u 25. minuti Đorđe Grubačić. Novo vodstvo Džabulaniju donio je Ognjen Mađarević koji zabija za 3:2 u 29. minuti. Dva minuta prije posljednjeg sudijskog zvižduka svojim drugim golom raspoloženi Bojan ilić „čupa“ bod za Dalibran i postavlja konačnih 3:3.

Uzbudljivu i neizvijesnu utakmicu sa puno preokreta odigrali su Auto Rašević i Caffe Cassa. Poslije zaostatka 0:2, na poluvremenu i 1:3 u 36. minuti fudbalska družina u žutim dresovima se ne predaje, dodaje gas i u samom finišu u posljednjoj minuti pravi potpuni preokret za konačnih 4:3. „Raševićeve“ automobile do pobjede vode Igor Obradović u 23. i 36. minutu, a konačan udarac zadaju u poslednjoj minuti meča, Rajko i profesionalac bez aganžmana Dragan Cicović. Kod poraženog u listi strijelaca upisani su, Nemanja Marjanović, Goran Batković i Mladen Bajić.

Uzbudljivu i tvrdu utakmicu punu ritma i tempa odigrali su MDM i Kafe Pavle. U super zanimljivom meču, nakon žestoke bitke slave kafedžije sa 2:1. Pobjedu režira, sokolačka veza u redovima menadžera i trenera Slaviše Čvora, Đoko Radić (17) i Darko Lučić (32). Sa druge strane, „Grobar“ u redovima MDM mašinerije, Igor Tošić, odlučio je da završnicu učini uzbudljiviom nakom što je u 37. minuti u maniru profesionalca smanjio razultat na 2:1, te postavio konačan razultat.

Peto kolo goleadom zatvaraju Olimp Sjetlina i Zlatno Zrno. Izuzetnu efikasnost pokazuje Olimp Sjetlina i pobjeđuje sa 7:4. Slavljenike do druge pobjede predvode dvostruki strijelci, Mladen Janković i Dušan Paprica. Po jedan gol su dodali Saša Cicović, Janko Kovačević i Bojan Gluhović. Pozitivan ton rekreaciji daju predstavnici malonogometne škole iz Lukavice, Ranko Petrović (2), Dragan Minić i Bojan Topalović.

Galaktikosi – Alpha Securiti 1:3 / 0:2

Strijelci: Milan Pandurević 9, Siniša Golijanin 17, 35, Marko Sikima 32
Žuti karton: Stanislav Guja / Alpha Securiti
Igrač utakmice: Siniša Golijanin / Alpha Securiti

Galaktikosi: Dražen Obradović, Mladen Božić, Ognjen Vučinić, kapiten Marko Sikima, Marko Sarardžić, Miroslav Đerić, Arsen Hršum

Alpha Security: Rade Čolaković, Goran Bajić, Stanislav Guja, Siniša Golijanin, kapiten Darko Regoja, Srđan Delipara, Milan Pandurević, Milan Stanišić, Srđan Trobok

Slatka Kuća – Plato Termag 1:1 / 1:0

Strijelci: Nebojša Štrbac 16, Božidar Elez 37