Novi poraz „Studenta“

0

Odbojkaši našeg „Studenta“ nisu uspijeli da se revanširaju za poraz iz prvog dijela prvenstva, kada su poraženi u Lukavcu sa 3:2 poslije vodstva naše ekipe od 2:0 i meč lopte. U sali OŠ „Mokro“ uspješniji su bili igrači „7Lukavca“ koji su zabilježili pobjedu od 1:3 (17:25, 25:23, 19:25 i 20:25). Gosti su već na početku pokazali zube i riješenost da se bore za svaki poen i poslije stalnog vodstva, set dobijaju sa 17:25 za vodstvo od 0:1. Uzvratili su naši odbojkaši osvojivši drugi set. Na prvom obaveznom odmoru odbojkaši iz Lukavca imaju minimalnu prednost od jednog poena 7:8, a na drugom 14:16. Igrači koje sa klupe predvodi trener mr Vladan Savić preuzimaju inicijativu i na servis našeg „tehničara“ Bojana Tomića riješavaju set u svoju korist sa 25:23 za izjednačenje 1:1. U naredna dva seta ponovo dominiraju gosti. U trećem setu već na prvom obaveznom predahu gosti imaju prednost od šest poena 2:8, a na drugom 10:16 i rutinsdkom igrom privode set kraju 19:25 za vodstvo od 1:2. I četvrti set gosti bolje otvaraju. Imaju prednost 3:8, kad je na servis liniju stao naš „korektor“ Marko Dejanović na semaforu je bilo 8:8, a ekipe su se smjenjivale u vodstvu sve do 18:18. U završnicu seta, gosti su pribraniji i dobivaju ga sa 20:25 za konačnih 1:3. U našoj ekipi solidno je odigrao „libero“ Bojan Aleksić. U sljedećem kolu „Studenti“ igraju u Ljubinju. Vjerujemo da će naši odbojkaši prevazići sve teškoće, nadoknaditi neigranje pet igrača iz prve postave i uspješno završiti takmičenje što im i želimo.

Sala OŠ Mokro
Gledalaca:50

Prvi sudija:Senad Helać
Drugi sudija:Siniša Ovuka

Razultat:OK Student-OK 7Lukavac 1:3(17:25,25:23,19:25,20:25)

OK Student: Vladan Čeremidžić, Aleksandar Skakavac, Danilo Ružić, Bojan Čvoro, Predrag Košarac, Damjan Čvoro, Boban Šarović, kapiten Srđan Furtula, libero Bojan Aleksić, Bojan Tomić, Marko
Dejanović, Marko Sladoje, Trener: mr Vladan Savić

OK 7Lukavac: Mehmedović, kapiten Bašić, libero Memić, Sa. Imamović, Begić, Muharemović, Ibričić, Se.Imamović.Salkić, Kambić, Trener: Alen Džambić

10 Lubinje                          7

Utakmica petnaestog kola Premijer odbojkaške lige BiH između naše“Jahorine“ i igračica iz Gacka, odložena je i igra se u Mokrom 16.02 (utorak) u 17h.