Nova pobjeda Romanije, Gorica stradala 0:4!

0

Nakon što su u prošlom kolu na domaćem terenu odigrali samo neriješeno sa ekipom Milića, fudbaleri Romanije su odmah ispravili taj kiks i nastavili put ka prvoj ligi Republike Srpske. Ovaj put nedostojan protivnik našem timu bila je ekipa Gorice koja je utakmicu završila sa četiri gola u svojoj mreži.

Put Romanije ka osvajanju nova tri boda otvorili su domaći igrači, autogolom i to već u 3. minutu utakmice. Poslije centaršuta sa desne strane, nespretna intervencija odbrane Gorice i već u trećem minutu je bilo 0:1.

Furiozan početak Romanije ostavio je sve prisutne na stadionu bez daha, kombinacije su izgledale kao u školskim udžbenicima. U šestom minutu poslije par pasova, centaršut sa desne strane pravo na volej Aleksića, lopta od stativu u mreži Gorice. Do kraja prvog dijela, Gorica staje na loptu i pritiska Romaniju, međutim odbrana odrađuje dobar posao. U nastavku domaćin nastavlja sa napadima, ali granitna odbrana Romanije odbija sve pokušaje. U ’60 minutu crveni karton za igrača Gorice i tada su otklonjene sve dileme o pobjedniku. Kontra napad Romanije u ’70 munutu rutinski završava Aleksić, a samo sedam minuta kasnije i Blagojević. Mreža Gorice se mogla napuniti do vrha da je Romanija iskoristila još nekoliko stopostotnih šansi.

Ovo je tek drugi poraz za odličnu ekipu Gorice, pojačanu igračima Radnika i Jedinstva. Gorica trenutno ima 7 bodova i nalazi se u sredini tabele, dok je Romanija druga sa 14 bodova.

Romanija: Stanišić, Vukadin, Govedarica, Samardžić, Jovanović, Pljevaljčić, Savić, Granzov (’60 Mičeta), Delipara, Aleksić, Blagojević (’80 Vilaret)