Nemanja Majdov novi je svjetski prvak u džudou!

8
Nemanja Majdov / Foto: Facebook

Nemanja Majdov novi je svjetski prvak u džudou u kategoriji do 90 kilograma!

Srpski džudo majstor iz Istočnog Sarajeva i član Džudo kluba Crvena Zvezda ove sezone se pripremao za Svjetsko prvenstvo na Jahorini. Na Svjetskom prvenstvu u Budimpešti sa samo 22 godine vezao je sedam pobjeda i postao šampion svijeta!

Majdov je danas u finalnoj borbi savladao Slovenca Mihaela Žganka i okitio se zlatnom medaljom.

U prvom kolu savladan je Kubanac Esli Gonzales, u drugom Islam Bozbajeviz Kazahstana, pa Ejale Le Bo iz DR Kongo. U osmini finala bio je bolji od Sijela Dijaza iz Portorika. U četvrtfinalu savladan je Ušangi Margijani iz Gruzije. Polufinale je donijelo domaćeg takmičara Kristijana Tota koji je takođe poklekao pred Nemanjom.

Finalni meč protiv Slovenca Mihaela Žganka

Slovenac Žgank je na putu ka finalu izbacio prvo aktuelnog prvaka svijeta Donhana Gvaka iz Južne Koreje, a onda i srpskog reprezentativca Kukolja.

Momak rođen 1996. godine u Srpskom Sarajevu na impresivan način se popeo na svjetski tron, gdje nosi i dvostruku titulu juniorskog prvaka Evrope iz Bukurešta 2014. i Malage 2016. godine.