Na teškom terenu pala Gorica

0

Na neravnom i suvom terenu danas je savladana „Gorica“, teže nego što se očekivalo, rezultatom 1:0. Gostujući igrači su danas došli da se brane i da pokušaju osvojiti bar jedan bod, ali nisu imali dovoljno sreće. Težak teren olakšavao je odbranu gola i bilo je teško razbiti bunker gostiju. „Roma“ je igrala oslabljena, zbog žutih kartona nisu igrali Aleksić i Vilaret.

„Roma“ je krenula silovito i već u prvom minutu imala solidnu priliku da ugrozi gol gostiju, međutim skoncentrisana je bila zadnja linija i dobro intervenisala. Utakmica je većim dijelom meča bila nezanimljiva, ali je tempo igre bio na visokom nivou. Igrači i jedne i druge ekipe su davali svoj maksimum.

U 30` minuti po desnoj strani je probio Knežević, izbio sam pred gol gostiju, ali je gostjući golman Danijel Gavrić je dobro intervenisao. Uz nekoliko šuteva sa distance, to je bilo sve što su gledaoci mogli vidjeti u prvom poluvremenu.

Drugo poluvrijeme je počelo loše po „Romu“. Gostujući igrači su se oslobodili i počeli češće da prekidaju igru izbacivanjem lopti van terena i pritiskom na zadnju liniju dugim loptama.

U 55´ minutu „Roma“ preuzima konce igre u svoje ruke i sve češće se nalazi u šesnaestercu gostiju. Zabilježili smo da je u 60` minutu „Roma“ izvela deseti korner, ali gostujući igrači su sigurno otklonili svu opasnost. U 70` minutu naizgled bezopasna duga lopta preko zadnje linije gostiju koju promašuje gostujući golman Danijel Gavrić, a Blagojević je uredno posprema u mrežu za veliko slavlje domaćina. Bedem gostiju je najzad popustio!

U nastavku nekoliko dobrih prilika za „Romu“. Sa dvadeset metara Savić pogađa stativu, kada su svi loptu vidjeli u mreži gostiju, a samo nekoliko minuta kasnije Blagojević je srušen pred golom u čistoj gol šansi, ali sudija Stevo Simić iz Ugljevika pokazuje da se igra nastavi. Protesti nisu bili neopravdani s obzirom da je ovo bilo treće rušenje domaćih igrača i šesnaestercu „Gorice“. Do kraja utakmice u igru ulaze Granzov, Jovanović i Pljevaljčić. „Roma“ je mirno privela utakmicu kraju, bez značajnijih dešavanja na terenu.

„Gorica“ je savladana teže nego što se očekivalo, ali najvažnije je da su upisana nova tri boda. „Romin“ konkurent „Napredak“, danas je ponovo premirao goste, koji su bili motivisani. Vjerovatno je bila premirana i sudijska trojka (Stevo Simić, Bojan Simić, Jadranko Jovanović), s obzirom da je sudjenje bilo u korist gostiju i da su propustili svirati bar dva jedanaesterca.

„Napredak“ u ovom kolu gostuje u Nevesinju ekipi „Veleža“. Nadamo se da „Velež“ može odigrati dobro, s obzirom da se nalazi u zoni ispadanja i da ima jako težak teren za igru. „Velež“ bi otkidanjem bodova olakšao „Romino“ gostovanje „Napretku“ u derbiju sledećeg kola. Bilo kako bilo, „Roma“ u derbiju mora jurišati na pobjedu, koja bi je jednom nogom poslala u prvu ligu. Utakmica se igra u Šepku u subotu 25.04.2009. u 15 i 30 h.

Za Romaniju su danas nastupali: Babović, Kreštalica, Gutalj, Vukadin (90´ Pljevaljčić), Novaković, Erić (89´ Granzov) , Krezović, Delipara, Savić, Blagojević (75´ Jovanović), Knežević