Na premijeri palo Podrinje (video)

0

Fudbaleri „Romanije“ po teškom terenu, savladali „Podrinje“ iz Tršića u odloženom 15. kolu Druge lige RS – Istok, rezultatom (0:0) 2:0. Pred oko 80 gledalaca koji su po hladnom vremenu došli da vide novu Romu, „Romanija“ je dominirala i napadala, a „Podrinje“ se branio. Već od prvog minuta Roma je pokazala da želi sva tri boda i silovito krenula ka golu Podrinja. Na terenu je bilo oko 15 cm snijega, pa su se fudbaleri iz Tršića jako dobro branili. Koliko je „Podrinje“ bilo nemoćano dokazuje činjenica da su za 90′ minuta Tršićani samo jednom šutnuli na gol „Romanije“.

Rezultat iz prvog poluvremena zabrinuo je ŠSŠ „Romanije“ Dragana Radovića, koji je u nastavku naredio još veći juriš na gol Tršićana. Dominacija se isplatila u 50′ minutu, kada je kaznenom prostoru, po ko zna koji put srušen Blagojević. Sa bijele tačke je bio siguran najbolji strelac Druge lige RS – Istok, Knežević, koji je sigurnim udarcem postigao svoj 18 gol. Poslije dugo čekanog gola, Roma je krenula još silovitije i napravila nekoliko dobrih prilika, no težak teren spriječio je realizaciju. U 80′ minutu postavljen je konačan rezultat, poslije centaršuta Aleksića sa lijeve strane. Lopta je na svom putu zakačila nekog od gostujućih fudbalera, promjenila pravac i odsjela u desnom uglu gola „Podrinja“.

Meč protiv „Podrinja“, po jako teškom terenu bio je težak ispit, ali je odlučila dobra fizička sprema fudbalera Romanije koji već u nedelju imaju novi ispit u Brodcu kod Bijeljine, protiv ekipe „Jedinstva“.

Za Romaniju su igrali: Vujinović, Vukadin, Kreštalica, Gutalj, Novaković, Aleksić (80′ Šuko), Krezović, Mičeta, Vilaret, Blagojević (85′ Jovanović), Knežević

Fotografije sa ovog meča možete pogledati u fotogaleriji.