Mladost iz Velike Obarske slavila u Palama

0

Fudbaleri Romanije su izgubili i treću utakmicu za redom. Ovoga puta u Palama je bila bolja Mladost iz Velike Obarske i slavila rezultatom 0:2 (0:1). Naši fudbaleri su imali više prilika, u prvom poluvremenu su pogodili i stativu, možda za nijansu bili bolji protivnik, ali u fudbalu se računaju golovi, a u njima je ekipa iz Velike Obarske bila bolja. Prvi pogodak je postignut u 20. minutu, prvog poluvremena, strijelac je bio Branimir Stajić. Drugi pogodak je postignut u 80. minutu, nakon ubacivanja iz ugla, strijelac je ponovo Stajić.

Romanija bezvoljna i desetkovana (neki igrači nisu igrali zbog nedostatka opreme) ipak nije imala snage u završnici prvenstva prikupiti dovoljno bodova za mirnije proljeće. Sada je gotovo sasvim sigurno, osim ako se ne desi neko čudo, da će naši fudbaleri sljedeću sezonu igrati u trećoj ligi.

Romanija u posljednjem kolu putuje na Sokolac, ekipi Glasinca kome takođe ne cvjetaju ruže. Opšta je ocjena da je kvalitet fudbala i ekipa u drugim ligama RS opao, zbog finansijske krize koja drma veliki broj klubova u RS.

Opširnije nakon odigravanja svih utakmica 12. kola.