Mijiću cilj dobijanje majstorske titule u šahu

0

Trinaestogodišnji Goran Mijić, član Omladinskog šahovskog kluba /OŠK/ „Gambit“ Pale, rekao je Srni da mu je cilj da dobije neku majstorsku titulu prije svoje 18 godine.

Mijić je za četiri godine od kako je u Šahovskom klubu na Palama osvojio 43 medalje, od kojih je 15 srebrnih, 14 zlatnih i 14 bronzanih medalja.

On je naveo da je učestvovao na mnogim takmičenjima, a najbitnija su Evropsko prvenstvo u Turskoj prošle godine, prvenstvo BiH 2022, na kojem je osvojio prvo mjesto, te prvenstvo Republike Srpske 2021. godine, gdje je takođe osvojio prvo mjesto.

Mijić je naveo da je šah igra puna izazova u kojoj je sve moguće i za koju treba dosta razmišljanja.

„Da bi se pobijedila šahovska partija, treba dosta strpljenja, a ključna je korektna igra, čekajući da protivnik napravi grešku“, naveo je Mijić.

Mijić pohađa Osnovnu školu „Sveti Sava“ u Istočnom Sarajevu, a trenira na Palama.

Predsjednik Omladinskog šahovskog kluba „Gambit“ Pale Boris Popić rekao je Srni da u proteklih 11 godina postojanja i rada kluba postignuto mnogo na popularizaciji šaha na području ove lokalne zajednice, te da im je cilj bio, prije svega, da što veći broj djece nauči igrati ovu drevnu igru.

Na području opštine Pale postoji 29 klubova sa 1.600 mladih sportista.