Lolović bez plasmana, Marko Rudić nastupa večeras

0

Jelena Lolović

Skijašica Srbije Nevena Ignjatović zauzela je noćas 32. mesto u slalomu na Zimskim olimpijskim igrama u Vankuveru, dok Jelena Lolović poslije lošeg plasmana u prvoj trci, nije ni startovala u drugoj. Ignjatović je imala zaostatak od sedam sekundi i 59 stotinki za pobjednicom Marijom Riš iz Nemačke, a poslije prve trke bila je na 41. mjestu. Lolović je prvu trku završila na 67. poziciji sa 14,92 sekundi zaostatka za prvoplasiranom Njemicom. Srebrnu medalju osvojila je Marija Šild iz Austrije, a bronzanu Sarka Zahrobska iz Češke.

Pretposljednjeg dana Zimskih olimpijskih igara u Vancouveru biće održana trka muškog slaloma. Prijavljeno je 100 takmičara, a očekuje se nastup i bh. skijaša Marka Rudića koji će imati startni broj 75. Prva vožnja počinje u 19.00 sati po srednjoevropskom vremenu (10.00 po lokalnom), a druga vožnja je u 22.45. Muškim slalomom biće završeno takmičenje u alpskom skijanju na ZOI u Vanouveru.