Liga rekreativaca: Vodovod ne da prvo mjesto, Sjetlina i Mobilends ubjedljivi

0

U nedjelju je nastavljeno takmičenje u Ligi rekreativaca. Na programu je bilo 8. kolo, a vidjeli smo nekoliko vrlo zanimljivih duela i pregršt lijepih poteza majstora na petoparcu.

„Zakuvalo“ se na vrhu tabele. Vodovod 9. januar se oporavio nakon poraza u derbiju od DŽabulanija i vratio se na pobjednički kolosijek. Ubjedljive pobjede su ubilježili Mobilends i Sjetlina, a DŽabulani je „prosuo“ dva boda u finišu utakmice protiv Kafe Pavla.

Poraz vladajućeg šampiona je iskoristio Kafe Flamingo, koji se pobjedom protiv Zlatnog Zrna vratio na drugo mjesto. Iznenađenje je priredio Olimp, koji je izvukao „iks“ protiv Dalibrana, a konačno je i Prača došla do prve pobjede u sezoni.

Djelioci pravde Srđan Kusmuk i Aleksandar Skoko su korektno odradili posao, pokazali su 6 žutih kartona, a izgleda da su i crveni kartoni postali trend jer su pokazana dva. Ukupno su postignuta 42 pogotka.

Takmičenje se nastavlja sljedeće nedjelje 26. novembra, u uobičajenim terminima od 10:00 do 18:00 časova.

Žuti karton: Škipina Filip (Badžani)
Igrač utakmice: Batković Goran (Sjetlina)

Sjetlina: Hasanspahić Edin, Tadić Nenad (k), Batković Goran, Habibija Edin, Tadić Stefan, Lakić Dražen, Brčkalo Bojan, Kusmuk Dražan

Badžani: Veljović Danilo, Matković Pero (k), Ždrale Marko, Hršum Dejan, Čolić Ognjen, Pelemiš Ivan, Škipina Filip

Čast da otvore ovonedjeljni program imali su Sjetlina i Badžani. Sjetlina je potvrdila da se nalazi u odličnoj formi. Ubilježili su još jednu ubjedljivu pobjedu i pokazali da će se i oni pitati u borbi za vrh tabele. Ovom pobjedom su došli do petog mjesta te za drugoplasiranim Kafe Flamingom zaostaju svega dva boda, dok su novim porazom Badžani pali na posljednje mjesto na tabeli. Igrač utakmice je očekivano, sjajni Goran Batković, koji je još jednom demonstrirao golgeterske sposobnosti i ubilježio het-trik.

Prača – MDM 2:0 (0:0)

Strijelci za Praču: Dragutinović Đorđe, Stanišić Vuko
Žuti kartoni: Brezo Nikola (MDM), Dragutinović Đorđe (Prača)
Crveni kartoni: Brezo Nikola (MDM), Krsmanović Predrag (Prača)
Igrač utakmice: Dragutinović Đorđe (Prača)

Prača: Simović Aleksandar, Stanišić Vuko (k), Dragutinović Đorđe, Ždrale Radovan, Remović Vladimir, Škipina Savo, Krsmanović Predrag, Garić Milan

MDM: Kulašević Željko, Ćorluka Goran, Ćorluka Bojan, Tepeš Bojan, Vučićević Mladenko (k), Rebrinović Nenad, Brezo Nikola

Odličnu predstavu su nam priredili Prača i MDM. Vrlo tvrdu i neizvjesnu utakmicu od početka do kraja. U prvom poluvremenu nije bilo golova, a Prača dolazi do prednosti već u prvom minutu drugog perioda. Pokušavao je MDM da dođe do izjednačenja, Prača se odlično branila, a pobjedu potvrđuju pogotkom kapitena Vuka Stanišića u posljednjem minutu meča. Sijenku na sjajan meč nisu bacila ni dva isključenja, po jedno na obje strane, a igrač utakmice je vedeta Prače, Đorđe Dragutinović, strijelac vodećeg pogotka. Vrijedno pomena je i sjajno izdanje čuvara mreže Prače, Aleksandra Simovića, koje je nagrađeno mjestom u timu kola.

DŽabulani – Kafe Pavle 3:3 (2:2)

Strijelci za DŽabulani: Govedarica Nemanja, Govedarica Milan, Cicović Predrag
Strijelci za Kafe Pavle: Lučić Darko 2x, Pušara Miljan (ag)
Žuti kartoni: –
Igrač utakmice: Lučić Darko (Kafe Pavle)

DŽabulani: Macan Goran, Govedarica Nemanja (k), Pušara Miljan, Govedarica Milan, Cvjetanović Bojan, Mađarević Ognjen, Cicović Predrag, Drobnjak Nikola

Kafe Pavle: Zeković Vladanko, Sukara Damjan, Koprivica Rajko (k), Radić Đorđe, Dilberović LJubisav, Lučić Darko

Sudar DŽabulanija i Kafe Pavla nam je donio još jednu neizvjesnu predstavu koja je završena podjelom bodova. DŽabulani je bio blagi favorit, ali je Pavle pokazao još jednom da je tvrd orah i da nikom neće biti lako protiv njih. Vidjeli smo nekoliko preokreta, a u posljednih deset minuta se ušlo sa minimalnom prednošću Džabulanija, ali borbena ekipa Kafe Pavla stiže do izjednačenja dva minuta prije kraja susreta. DŽabulani ovim remijem pada na treće mjesto, dok je Kafe Pavle „zacementiran“ na sredini tabele. Zasluženo, igrač utakmice je Darko Lučić, dvostruki strijelac za Kafe Pavle.

Olimp – Dalibran 1:1 (0:1)

Strijelac za Olimp: Zeković Nenad
Strijelac za Dalibran: Ilić Bojan
Žuti karton: Ilić Bojan (Dalibran)
Igrač utakmice: Zeković Nenad (Olimp)

Olimp: Kovačević Radenko, Petrović Radislav, Kosorić Goran, Janković Mladen (k), Gluhović Bojan, Gazivoda Dušan, Slijepčević Nemanja, Tadić Srboljub, Zeković Nenad

Dalibran: Janković Nenad, Bjelica Dragan, Kusmuk Boško, Vukadin Jovica, Ilić Bojan, Vuksanović Sretko (k), Pandurević Milan

Kakvu dramu su nam priredili Olimp i Dalibran! Olimp je još jednom pokazao zube, izborio bod protiv favorizovanog Dalibrana i još jednom nam pokazao koliko je liga izjednačena. I to na kakav način! Dalibran je poveo već u uvodnim minutima susreta golom Bojana Ilića, ali uporni Olimp stiže do izjednačenja u posljednjem minutu golom sjajnog Nenada Zekovića, koji je proglašen igračem utakmice. Dalibran nakon ovog remija pada na četvrto mjesto, ali i dalje su „u bod“ sa manje-više svim ekipama iz vrha tabele, dok Olimp ostaje na 13. poziciji.

Andžić – Mobilends 1:6 (0:5)

Strijelac za Andžić: Cicović Đorđe
Strijelci za Mobilends: Čavarkapa Predrag 2x, Štrbac Nebojša, Vuksanović Siniša, Koroman Nemanja, Jakovljević Boris
Igrač utakmice: Čavarkapa Predrag (Mobilends)

Andžić: Ivanović Dejan, Jovičić Željko, Cicović Đorđe (k), Subotić Nemanja, Divljan Vukašin, Cincar LJubiša, Cicović Rajko, Obradović Igor, Jokić Darko

Mobilends: Tešanović Đorđe, Čavarkapa Predrag, Štrbac Nebojša (k), Jakovljević Boris, Okuka Aleksandar, Vuksanović Siniša, Koroman Nemanja

Mobilends je odigrao možda i svoju najbolju utakmicu u sezoni, odlično su odigrali momci u plavim dresovima i deklasirali ekipu Andžića. Pitanje pobjednika je bilo riješeno već nakon prvog poluvremena, a drugi period su i jedni i drugi odigrali malo opuštenije. Igrač utakmice je dvostruki strijelac za pobjedničku ekipu, Predrag Čavarkapa.

Mi-Bones – Vodovod 9. januar 3:4 (0:3)

Strijelci za Mi-Bones: Guja Stanislav 2x, Delipara Srđan
Strijelci za Vodovod 9. januar: Tomović Stefan, Lackanović Đorđe 2x, Stanišić Milan (ag)
Igrač utakmice: Lackanović Đorđe (Vodovod 9. januar)

Mi-Bones: Pelemiš Miloš, Guja Stanislav, Golijanin Siniša, Bajić Goran, Regoje Darko (k), Skokić Nikola, Stanišić Milan, Delipara Srđan

Vodovod 9. januar: Ristivojević Milenko, Šehovac Duško (k), Palamar Boris, Tomović Stefan, Lackanović Đorđe, Blagojević Nikola, Božović Luka, Guja Brane

Vodovod 9. januar nije dozvolio da ga poremeti poraz od DŽabulanija u prošlom kolu, već je savladao uvijek neugodnu ekipu Mi-Bonesa u jednom od derbija kola. Pokazali su momci iz Vodovoda zašto su vodeća ekipa lige, u prvom poluvremenu su postigli tri gola, početkom drugog poluvremena i četvrti, a opuštanje u finišu susreta ih je moglo koštati pobjede. Ipak, Mi-Bones nije uspio da dođe do izjednačenja, ali svejedno mogu biti zadovoljni prikazanim. Igrač utakmice je dvostruki strijelac Đorđe Lackanović, koji je i dalje na vrhu liste strijelaca.

Ćaće – Radis 2:2 (0:2)

Strijelac za Ćaće: Đokić Saša 2x
Strijelci za Radis: Mučibabić Srđan, Popović Branko
Igrač utakmice: Đokić Saša (Ćaće)

Ćaće: Vuković Milan, Đokić Saša, Elez Božidar (k), Vukadin Dragan, Lazarević Jovo, Dragaš Milan, Kovačević Mladen, Karišik Predrag

Radis: Hrkalović Igor, Popović Branko (k), Vuković Vlatko, Radan Đorđe, Vasić Mile, Mučibabić Srđan, Bogdanović Aleksandar

Pretposljednju utakmicu ovog kola su odgrali Ćaće i Radis, a vidjeli smo još jedan tvrd meč i podjelu bodova. Imao je Radis prednost od 0:2 nakon prvih 20 minuta, ali Ćaće početkom drugog poluvremena postižu dva pogotka i stižu do remija. Ćaće su nas, uostalom, navikle na neriješene ishode, pošto im je ovo čak četvrti u sezoni, što je i najviše od svih timova, a i jedina su ekipa koja i dalje nema pobjedu. Igrač utakmice je vedeta Ćaća, Đokić Saša, koji je postigao oba pogotka za svoju ekipu.

Kafe Flamingo – Zlatno Zrno 4:3 (3:1)

Strijelci za Kafe Flamingo: Obradović Nemanja 2x, Kraišnik Saša, Sikima Marko
Strijelci za Zlatno Zrno: Gunjak Aleksandar 2x, Lubura Srđan
Žuti kartoni: Obradović Nemanja, Kraišnik Saša (Kafe Flamingo)
Igrač utakmice: Obradović Nemanja (Kafe Flamingo)

Kafe Flamingo: Marjanović Nemanja, Samardžić Marko (k), Kraišnik Saša, Čolaković Miloš, Obradović Nemanja, Sikima Marko, Hršum Arsen, Rudić Nebojša, Đukić Đorđe

Zlatno Zrno: Pavlović Zoran, Lubura Srđan, Simić Aleksandar, Andrić Goran, Gunjak Aleksandar, Topalović Bojan, Minić Dragan (k)

Osmo kolo je zatvoreno susretom Kafe Flaminga i Zlatnog Zrna, a „flamingosi“ su ubilježili vrlo bitnu pobjedu i izbili na drugo mjesto na tabeli. Opet smo vidjeli veliku dramu, u posljednji minut se ušlo sa neriješenim rezultatom, kada na scenu stupa sjajni Nemanja Obradović, koji postiže pobjedonosni pogodak i izaziva euforiju u svojoj ekipi. Upravo je on igrač utakmice, a treba spomenuti i učinak Aleksandra Gunjka iz suprotne ekipe, koji je postigao dva pogotka i nastavlja trku za titulu najboljeg strijelca.