Liga rekreativaca: Povratak šampiona na čelo karavana

0
Arhivska fotografija
Vikend iza nas u Ligi rekreativaca nam je donio dupli program. U subotu je na programu bilo 14, a u nedjelju 15. kolo šampionata. Odigrano je nekoliko velikih derbija, a epilog je povratak Vodovoda 9. januar na čelo tabele.
Vodovod je najprije u derbiju 14. kola savladao Kafe Pavle, a u nedjelju je opravdao ulogu favorita protiv Zlatne zemlje. U nedjelju je Kafe Pavle bio učesnik derbija kola, ovaj put protiv Dalibrana i na kraju su podijeljeni bodovi. U subotu je Dalibran rutinski savladao Andžića, a epilog je pravi „kuršlus“ na vrhu tabele, i za očekivati je da će se tri pomenute ekipe do kraja boriti za titulu. Flamingo/Nero je zabilježio dvije pobjede i održao kakav-takav priključak za ekipama sa vrha tabele, a treba istaći i dvije ubjedljive pobjede Olimpa.
Djelioci pravde su bili Aleksandar Skoko i Bojan Pejić.
Naredno, 16. kolo je na programu u nedjelju, 14. aprila, u standardnim terminima.

Strijelci za Andžić: Nemanja Subotić, Đorđe Cicović, Dragan Cicović
Strijelci za Dalibran: Vuk Ćosić 2x, Jovica Vukadin 2x, Đorđe Grubačić 2x, Bojan Ilić, Vuko Stanišić 2x
Igrač utakmice: Vuko Stanišić (Dalibran)
Andžić: Miloš Lakić, LJubiša Cincar, Đorđe Cicović (k), Vukašin Divljan, Dragan Cicović, Srđan Lučić, Nemanja Subotić
Dalibran: Nenad Janković, Jovica Vukadin, Bojan Ilić (k), Vuko Stanišić, Đorđe Grubačić, Mirko Čampara, Vuk Ćosić
Subotnji program je otvoren ubjedljivom pobjedom Dalibrana nad Andžićem. Dalibran je opravdao ulogu favorita i ubilježio vrlo bitna tri boda. Sve je bilo gotovo nakon prvog perioda, kada je Dalibran došao do velike prednosti, a drugo poluvrijeme je bilo formalnost. Igrač utakmice je Vuko Stanišić, jedan od četvorice dvostrukih strijelaca.

Ekipa Daiwa se nije pojavila, pa je utakmica registrovana službenim rezultatom u korist Kafe Flaminga/Nera.
Zlatna zemlja – Kafe Izlog 1:1 (1:1)

Strijelac za Zlatnu zemlju: Velimir Ivanović
Strijelac za Kafe Izlog: Radivoje Maunaga
Igrač utakmice: Saša Vučićević (Zlatna zemlja)
Zlatna zemlja: Milan Vuković, Saša Vučićević, Božidar Elez (k), Milan Dragaš, Velimir Ivanović, Predrag Karišik
Kafe Izlog: Nikola Radan, Radivoje Maunaga (k), Đorđe Radan, Dražen Maunaga, Ognjen Milinković, Milan Gojković, Aleksandar Bogdanović
Zlatna zemlja i Kafe Izlog su podijelili bodove, a reklo bi se da i jedni i drugi mogu biti zadovoljni rezultatom. Oba gola su viđena u uvodnim minutima meča, a igrač utakmice je Saša Vučićević iz Zlatne zemlje.
Kafe Pavle – Vodovod 9. januar 1:3 (0:1)

Strijelac za Kafe Pavle: Darko Lučić
Strijelci za Vodovod 9. januar: Duško Šehovac 2x, Luka Božović
Igrač utakmice: Duško Šehovac (Vodovod 9. januar)
Kafe Pavle: Ognjen Jolović, LJubo Dilberović, Damjan Sukara, Darko Lučić, Miroslav Damjanović, Srđan Pejović, Slaviša Čvoro, Rajko Koprivica (k)
Vodovod 9. januar: Nemanja Lalović, Luka Božović, Nikola Blagojević, Duško Šehovac (k), Dragan Erić, Branislav Guja, Stefan Tomović, Petar Živković, Đorđe Lackanović
Veliki derbi nam je donio pobjedu i najavu povratka na prvo mjesto aktuelnog šampiona. Vodovod je došao do prednosti u finišu prvog poluvremena, a sedam minuta prije kraja susreta stiže i do drugog pogotka. Pavle uskoro smanjuje rezultat na 1:2, ali nisu uspjeli da dođu do izjednačenja, već je Vodovod ovjerio pobjedu novim golom, i to u posljednjem minutu susreta. Igrač utakmice je Vodovodov kapiten Duško Šehovac, dvostruki strijelac na ovom meču.
MDM – Sjetlina 3:4 (3:3)

Strijelci za MDM: Bojan Petrović, Darko Jokić, Marko Ždrale
Strijelci za Sjetlinu: Stefan Tadić 2x, Vladan Đapić, Dražan Kusmuk
Žuti karton: Vladan Đapić (Sjetlina)
Igrač utakmice: Dražan Kusmuk (Sjetlina)
MDM: Aleksandar Rističević, Đorđe Gračanin, Bojan Ćorluka, Bojan Petrović, Darko Jokić, Marko Ždrale, Goran Ćorluka (k)
Sjetlina: Dražen Lakić, Stefan Tadić, Vladan Đapić, Bojan Brčkalo, Dražan Kusmuk (k), Vitomir Jugović
Uzbudljiv meč su odigrali MDM i Sjetlina. Već u uvodnim minutima meča je MDM stigao do dva gola prednosti, ali ubrzo Sjetlina stiže do potpunog preokreta. Ipak, MDM se konsoliduje izjednačujućim pogotkom u posljednjem minutu prvog perioda, a pitanje pobjednika je riješeno u 33. minutu, pogotkom Sjetlininog kapitena Dražana Kusmuka. Upravo je pomenuti Kusmuk izabran za najboljeg aktera meča.
Jahorina – Olimp 0:5 (0:2)

Strijelci za Olimp: Bojan Gluhović 2x, Slaviša Vuksanović, Milan Govedarica, Mladen Janković
Igrač utakmice: Bojan Gluhović (Olimp)
Jahorina: Đorđe Tešanović, Dejan Dragutinović, Vladan Kovačević, Nebojša Štrbac (k), Aleksandar Okuka, Pero Matković, Boris Jakovljević
Olimp: Radenko Kovačević, Mladen Janković (k), Janko Kovačević, Nikola Brezo, Siniša Vuksanović, Miljan Pušara, Bojan Gluhović, Milan Govedarica, Srboljub Tadić
Subotnji program je zatvoren ubjedljivim trijumfom Olimpa nad Jahorinom. Nakon prvog poluvremena Olimp je imao dva gola prednosti, a u drugom su tu prednost dodatno uvećali. Najbolji golman i igrač kola nam stižu iz Olimpa, a radi se o Radenku Kovačeviću i Bojanu Gluhoviću.

Daiwa – Sjetlina 5:4
Vodovod 9. januar – Zlatna zemlja 7:3 (6:1)

Strijelci za Vodovod 9. januar: Đorđe Lackanović 4x, Duško Šehovac 2x, Nikola Blagojević
Strijelci za Zlatnu zemlju: Velimir Ivanović, Božidar Elez, Siniša Karišik
Igrač utakmice: Đorđe Lackanović (Vodovod 9. januar)
Vodovod 9. januar: Nemanja Lalović, Nikola Blagojević, Duško Šehovac (k), Đorđe Lackanović, Branislav Guja, Luka Božović, Boris Palamar, Petar Živković, Siniša Kucalović
Zlatna zemlja: Đorđe Đukić, Siniša Karišik, Milan Dragaš, Božidar Elez (k), Predrag Karišik, Radomir Pržulj, Velimir Ivanović, Saša Vučićević
Vodovod je, očekivano, opravdao ulogu favorita protiv Zlatne zemlje. U prvom poluvremenu je Vodovod postigao velikih šest golova, a u drugom periodu su malu spustili ručnu, pa je Zlatna zemlja uspjela koliko-toliko da ublaži poraz. Igrač utakmice je Đorđe Lackanović, strijelac čak četiri pogotka.
Andžić – Jahorina 3:8 (1:3)

Strijelci za Andžić: Vukašin Divljan, Srđan Lučić, LJubiša Cincar
Strijelci za Jahorinu: Dejan Dragutinović 3x, Nebojša Štrbac 3x, Aleksandar Okuka 2x
Žuti karton: Željko Jovičić (Andžić)
Igrač utakmice: Nebojša Štrbac (Jahorina)
Andžić: Dejan Ivanović, Uroš Srdanović, Đorđe Cicović (k), LJubiša Cincar, Vukašin Divljan, Željko Jovičić, Srđan Lučić, Dragan Cicović, Nemanja Subotić
Jahorina: Đorđe Tešanović, Boris Jakovljević, Aleksandar Okuka, Vladan Kovačević, Dejan Dragutinović, Nebojša Štrbac (k)
Jahorina je došla do trijumfa nad Andžićem, i to mnogo teže nego što to rezultat govori. Andžić je imao aktivan rezultat do pet minuta prije kraja susreta, kada je na semaforu stajalo 3:4, ali u finišu susreta igrači Jahorine postižu čak četiri pogotka i ovjeravaju pobjedu. Igrač utakmice je Nebojša Štrbac, kapiten Jahorine.
Dalibran – Kafe Pavle 2:2 (0:0)

Strijelac za Dalibran: Vuk Ćosić 2x
Strijelci za Kafe Pavle: Bojan Govedarica, Miroslav Damjanović
Žuti kartoni: Darko Lučić, Miroslav Damjanović (Kafe Pavle), Bojan Ilić (Dalibran)
Crveni karton: Đorđe Grubačić (Dalibran)
Igrač utakmice: Vuk Ćosić (Dalibran)
Dalibran: Nenad Janković, Jovica Vukadin, Bojan Ilić, Vuko Stanišić, Nenad Samardžić, Sretko Vuksanović (k), Đorđe Grubačić, Mirko Čampara, Vuk Ćosić
Kafe Pavle: Ognjen Jolović, Srđan Pejović, Darko Lučić, Rajko Koprivica (k), Bojan Govedarica, Damjan Sukara, Miroslav Damjanović, LJubo Dilberović
Ponovo je Kafe Pavle bio akter derbija kola, a ovaj put su podijelili bodove sa Dalibranom. U prvom poluvremenu nije bilo golova, ali je Dalibran ostao sa igračem manje u posljednjem minutu prvog perioda. Početkom drugog Pavle stiže do dva gola prednosti, ali su se igrači Dalibrana konsolidovali i uspjeli da stignu do izjednačenja, bez obzira na igrački deficit. Igrač utakmice je Vuk Ćosić is Dalibrana, a iz Kafe Pavla nam dolazi najbolji golman kola, Ognjen Jolović
Olimp – MDM 5:0 (2:0)

Strijelci za Olimp: Nikola Brezo 2x, Slaviša Vuksanović 2x, Janko Kovačević
Igrač utakmice: Nikola Brezo (Olimp)
Olimp: Radenko Kovačević, Slaviša Vuksanović, Miljan Pušara, Nenad Janković (k), Nikola Brezo, Bojan Gluhović, Janko Kovačević
MDM: Đorđe Gračanin, Goran Ćorluka (k), Bojan Ćorluka, Bojan Petrović, Janko Jokić, Marko Ždrale, Brane Jokić
Olimp je stigao do još jedne ubjedljive pobjede, ovaj put protiv MDM-a. Cijelim tokom susreta su igrači Olimpa držali situaciju pod kontrolom, a najbolji pojedinac je Nikola Brezo, strijelac dva pogotka.
Kafe Izlog – Kafe Flamingo/Nero 0:1 (0:0)

Strijelac za Kafe Flamingo/Nero: Jovo Lazarević
Igrač utakmice: Jovo Lazarević (Kafe Flamingo/Nero)
Kafe Izlog: Nikola Radan, Đorđe Radan, Aleksandar Bogdanović, Marko Budović, Milan Gojković, Aleksandar Gunjak (k), Dražen Maunaga, Ognjen Milinković
Kafe Flamingo/Nero: Nebojša Rudić, Nemanja Obradović, Marko Samardžić, Arsen Hršum, Miloš Čolaković, Jovo Lazarević, Ognjen Mađarević, Veljko Aleksić (k)
Izuzetno tvrdu utakmicu, u kojoj su dominirale odbrane su odigrali Izlog i Flamingo, a bodovi idu Flamingosima. U prvom poluvremenu nije bilo golova, a polovinom drugog Jovo Lazarević donosi prednost nominalnim gostima i, ispostaviće se, postiže pobjedonosni pogodak. Logično, sjajni Lazarević je izabran za igrača utakmice.
Daiwa – Sjetlina 5:4 (2:2)

Strijelci za Daiwu: Milan Stanišić 4x, Darko Regoje
Strijelci za Sjetlinu: Stefan Tadić 2x, Predrag Čavarkama 2x
Igrač utakmice: Milan Stanišić (Daiwa)
Daiwa: Milan Skoko, Darko Regoje (k), Miroslav Lazarević, Stanislav Guja, Nikola Skokić, Milan Stanišić
Sjetlina: Dražen Lakić, Vitomir Jugović, Dražan Kusmuk (k), Predrag Čavarkapa, Stefan Tadić, Ognjen Čvoro, Mladen Kuburović, Bojan Brčkalo, Vladan Đapić
Ovonedjeljni program je zatvoren uzbudljivim duelom Daiwe i Sjetline. Slavila je Daiwa, a apsolutni heroj Daiwine pobjede je Milan Stanišić, četvorostruki strijelac i najbolji igrač kola.