Liga rekreativaca: Andžić i Vodovod ubjedljivi

0

U nedjelju je u SC Olimp odigrano 5. kolo Lige rekreativaca, a obilježili su ga goleade na dva duela i mali broj golova na ostalim mečevima.

Andžić je u stilu došao do prvih bodova u sezoni savladavši Olimp sa čak 13:8. Aktuelni šampion, Vodovod 9. januar, je nastavio u paklenom ritmu i deklasirao Flamingo/Nero, dok su ostala četiri meča bili izuzetno tvrdo i sa malo golova, maksimalno tri. Djelioci pravde su bili Srđan Kusmuk i Aleksandar Skoko.

Sljedeće, šesto kolo, je na programu u nedjelju, 4. novembra, u standardnim terminima.

Olimp – Andžić 8:13 (4:7)

Strijelci za Olimp: Nemanja Slijepčević, Srboljub Tadić 3x, Bojan Gluhović 3x, Dragan Cicović (ag)
Strijelci za Andžić: Željko Jovičić 5x, Vukašin Divljan, Dragan Cicović, Nemanja Subotić 2x, LJubiša Cincar 2x, Darko Jokić, Đorđe Cicović
Igrač utakmice: Željko Jovičić (Andžić)

Olimp: Njegoš Petrović, Bojan Gluhović, Srboljub Tadić, Radislav Petrović (k), Nemanja Slijepčević, Dušan Gazivoda

Andžić: Miloš Obrenović, LJubiša Cincar, Đorđe Cicović (k), Vukašin Divljan, Željko Jovičić, Dragan Cicović, Radoš Srdanović, Miloš Lakić, Darko Jokić, Nemanja Subotić

Ovonedjeljni program je otvoren vaterpolo rezultatom i najefikasnijoj utakmici u dosadašnjem toku sezone. Andžić je odigrao furioznu utakmicu i u velikom stilu došao do prva tri boda u sezoni. Interesantno je da su im ovo prvi bodovi, a radi se o drugoj najefikasnijoj ekipi Lige, odmah iza vodećeg Vodovoda. Titula igrača utakmice je pripala Željku Jovičiću, najefikasnijem pojedincu meča, autoru pet pogodaka.

Kafe Roma – Sjetlina 2:1 (1:1)

Strijelci za Kafe Romu: Mirko Jovančić, Milan Gojković
Strijelac za Sjetlinu: Goran Batković
Žuti karton: Bojan Jojić (Kafe Roma)
Igrač utakmice: Mirko Jovančić (Kafe Roma)

Kafe Roma: Nikola Radan, Bojan Jojić, Bojan Topalović, Đorđe Radan, Milan Gojković, Mirko Jovančić, Aleksandar Gunjak (k)

Sjetlina: Dražen Lakić, Goran Batković, Nenad Tadić (k), Dražan Kusmuk, Vladimir Čavarkapa, Edin Habibija

Mnogo neizvjesnije je bilo na susretu Kafe Rome i Sjetline. Prva je Sjetlina došla do prednosti, već u sljedećm minutu Mirko Jovančić donosi izjednačenje Romi, a pobjedonosni pogodak je djelo Milana Gojkovića, i to u posljednjem minutu meča. Dakle, odbrane su dominirale većim dijelom susreta, a pomenuti Jovančić je igrač utakmice.

Vodovod 9. januar – Kafe Flamingo/Nero 8:1 (3:0)

Strijelci za Vodovod 9. januar: Duško Šehovac, Đorđe Lackanović 4x, Stefan Tomović 2x, Nikola Blagojević
Strijelac za Kafe Flamingo/Nero: Veljko Aleksić
Igrač utakmice: Đorđe Lackanović (Vodovod 9. januar)

Vodovod 9. januar: Zoran Pavlović, Luka Božović, Duško Šehovac (k), Brane Guja, Stefan Tomović, Nikola Blagojević, Đorđe Lackanović, Petar Živković

Kafe Flamingo/Nero: Nemanja Šuko, Nebojša Rudić, Igor Obradović, Jovo Lazarević, Arsen Hršum, Marko Samardžić, Marko Radović, Miloš Čolaković, Veljko Aleksić (k)

Aktuelni šampion je ponovo došao do ubjedljive pobjede. Duel dvije do ovog kola vodeće ekipe se opet, zahvaljujući Vodovodu, pretvorio u demoliranje. Teško će iko moći na crtu ovakvom Vodovodu, a igrač utakmice i igrač kola je Đorđe Lackanović, momak koji već ima 10 golova na svom kontu, više nego pojedine ekipe.

Dalibran – Zlatna zemlja 2:1 (2:0)

Strijelci za Dalibran: Jovica Vukadin, Bojan Ilić
Strijelac za Zlatnu zemlju: Filip Škipina
Igrač utakmice: Nenad Samardžić (Dalibran)

Dalibran: Srđan Avramović, Jovica Vukadin, Sretko Vuksanović (k), Nenad Samardžić, Bojan Ilić, Dragan Bjelica, Đorđe Grubačić

Zlatna zemlja: Milan Vuković, Filip Škipina, Milan Dragaš, Mladen Kovačević, Predrag Karišik (k), Nedeljko Tanasković

Dalibran je savladao Zlatnu zemlju i ponovo zauzeo drugu poziciju na tabeli. Utakmica je riješena u finišu prvog poluvremena, kada Dalibran stiže do dva gola prednosti. Sve što je Zlatna zemlja uspjela da uradi je počasni pogodak u finišu susreta, a igrač utakmice je Dalibranov Nenad Samardžić.

Daiwa – MDM 1:1 (0:1)

Strijelac za Daiwu: Miroslav Lazarević
Strijelac za MDM: Nenad Rebrinović
Žuti karton: Bojan Petrović (MDM)
Igrač utakmice: Goran Ćorluka (MDM)

Daiwa: Miroslav Plakalović, Miroslav Lazarević, Darko Regoje (k), Slaven Vučićević, Nebojša Savić, Stanislav Guja, Milan Stanišić, Nikola Skokić

MDM: Aleksandar Rističević, Goran Ćorluka (k), Bojan Ćorluka, Bojan Petrović, Janko Jokić, Nenad Rebrinović, Marko Ždrale

Jedini remi u ovom kolu je viđen na duelu Daiwe i MDM-a, u jednoj vrlo uzbudljivoj utakmici. Nenad Rebrinović je donio prednost MDM-u u posljednjem minutu prvog poluvremena, a Daiwi je izjednačenje donio Miroslav Lazarević – u posljednjem minutu utakmice! Naravno, sigurno je Daiwa zadovoljnija ovim bodom, a igrač utakmice je MDM-ov kapiten Goran Ćorluka.

Radis – Kafe Pavle 1:2 (1:0)

Strijelac za Radis: Nebojša Štrbac
Strijelci za Kafe Pavle: Damjan Sukara, Vladimir Kulašinac
Žuti karton: Đorđe Radić (Kafe Pavle)
Igrač utakmice: LJubo Dilberović (Kafe Pavle)

Radis: Đorđe Tešanović, Branko Popović, Mile Vasić, Aleksandar Bogdanović, Siniša Vuksanović, Boris Jakovljević, Nebojša Štrbac (k), Aleksandar Okuka

Kafe Pavle: Ognjen Jolović, Damjan Sukara, Zoran Kuzmanović, Vladimir Kulašinac (k), Rajko Koprivica, Đorđe Radić, LJubo Dilberović

Peto kolo je zatvoreno susretom Radisa i Kafe Pavla. Radis je došao do prednosti u finišu prvog perioda, ali već početkom drugog Pavle preokreće i uspjeva da sačuva prednost do kraja meča. Istakli su se strijelci, kao i LJubo Dilberović, igrač utakmice, i Ognjen Jolović, najbolji golman kola.