Ekipa LH Nekretnine je večeras u petom finalu Svetosavskog turnira „Pale 2018“ savladala ekipu Špic petrol rezultatom 5:1 (3:1) i drugi put zasluženo osvojila pehar pobjednika.

Prethodni put ekipi sastavljenoj od igrača MNK Centar Sarajevo to je pošlo za rukom u trećem finalu odigranom 2016. godine. Ovo je za njih bilo četvrto finale zaredom.

Špic petrol je dobro otvorio utakmicu i golom Paprice u 8. minutu došao do prednosti, međutim već u narednom napadu Aladžić anulira prednost.

Do kraja poluvremena Sipović u 13. minutu i Aladžić svojim drugim golom u 19. minutu povećavaju prednost na 3:1.

U nastavku smo gledali sjajnu igru formalnog domaćina na ovom meču i mnogo nervoze kod igrača Špic petrola koja je u jednom trenutku kulminirala i dovela finale Svetosavskog turnira gotovo do prekida. Nakon gola Radmilovića u 21. minutu stvari su se otele kontroli na parketu i došlo je do grubih startova.

Međutim zahvaljujući iskustvu igrača, atmosfera na parketu i na tribinama se ubrzo smirila, pa je igra nastavljena i do kraja smo vidjeli još jedan gol Radmilovića za konačan rezultat 5:1.

Iako je ove godine na turniru učestvovalo više kvalitetnijih ekipa u odnosu na prošle godine, ekipa LH nekretnine je ipak daleko odskočila od konkurencije i zasluženo osvojila turnir za 2018. godinu.

Za najboljeg igrača turnira je izabran Jelić Bilal, a za najboljeg golmana Pandurević Miloš.

Načelnik opštine Pale Boško Jugović je u ime Opštine Pale uručio nagradu od 1000 KM poraženom finalisti i nagradu od 3000 KM pobjedniku turnira.

LH Nеkretnine – Špic petrol 5:1 (3:1)