„Jahorinke“ na mišiće

0

U petnaestom kolu Premijer odbojkaške lige BiH naše „Jahorinke“ su ugostile odbojkašice iz Gacka.Teže nego što se očekivalo uspješnije su bile „Paljanke“ koje su poslije zanimljive i neizvijesne igre pobijedile sa 3:2 i tako se djelimično revanširale za poraz iz prvog dijela prvenstva. Već na početku meča, vidjelo se da odbojkašice „Gacka“ nisu došle sa „bijelom zastavom“. U prvom setu, na prvom i drugom obaveznom odmoru gošće imaju minimalnu prednost od jednog poena (7:8, 15:16), a u završnici tri poena prednosti 20:23. Kad je na servis liniju stala naša Nevena Čvoro uslijedila ja serija od 5:0 pa je semafor pokazao 25:23 i 1:0 za naše „Jahorinke“. Odbojkašice „Gacka“ odlično su odigrale drugi set koji su riješile u svoju korist sa ubjedljivih 14:25 i izjednačile na 1:1. U trećem setu naše odbojkašice konstantno održavaju prednost od 3-4 poena i riješavaju ga u svoju korist sa 25:22 za vodstvo od 2:1. U četvrtom setu vodila se zanimljiva borba. Ekipe su se neizmjeničo smjenjivale u vodstvu od jednog do dva poena. „Jahorinke“ su imale prednost 23:21 što im nije bilo dovoljno da prevedu meč kraju. Gošće su bile uspješnije i riješile ga sa 23:25 i izjednačile na 2:2. Od samog starta petog odlučujućeg seta „Jahorinke “ su nametnule ritam, bile su bolje u svim elementima odbojkaške igre pa se već na prvom obaveznom predahu moglo naslutiti kako će se završiti utakmica. Igračice koje sa klupe vodi profesor Danilo Tadić imaju prednost 8:3 sigurnom igrom privode set kraju u svoju korist 15:9 za konačnih i zasluženih 3:2.U  pobjedničkoj ekipi sve igračice dale su svoj doprinos u pobijedi, a posebo se istakla i bez dvojbe prvo ime utakmice je bila naša reprezentativka Nadica Slijepčević. U sljedećem kolu kapiten ekipe Ksenija Cicović svoje saigačice predvodi (20.02) na gostovnju u Gradačcu.