Jahorina slavila u Kaknju!

0

U desetom kolu Premijer odbojkaške lige BiH naše „Jahorinke“ pobijedile su u Kaknju domaće odbojkašice „Kaknja“ sa 3:2. Domaće igračice odlično su ušle u meč. Na prvom tajm autu imaju prednost 8:4, na drugom 16:9, a na kraju seta 25:15, za vođstvo od 1:0. U drugom setu odbojkašice „Jahorine“ konstantno održavaju prednost od 5 do 7 poena i riješavaju set u svoju korist 25:18 za izjednačenje 1:1. Na prvom  odmoru trećeg seta igračice „Kaknja“ imaju prednost 8:4 pa 13:6, a na servis naše reprezentativke Nadice Slijepčević, hvata se priključak i domaće odbojkašice imaju minimalnu prednost od jednog poena 16:15. Međutim, Kakanjke ponovo preuzimaju dominaciju i set riješavaju u svoju korist sa 25:18 za 2:1.

Svoj raskošni talenat, odbojkaško znanje i želju za pobjedom naše igračice demonstriraju u četvrtom i petom setu koje riješavaju ubjedljivo u svoju korist sa 25:17 i 15:9 za konačnih 2:3 i zasluženu pobjedu!

U sljedećem kolu (19.12) u sportskoj dvorani OŠ „Mokro“ naše igračice dočekuju odbojkašice „Tuzle“, a 16.12 u 16h u Mokrom se igra revanš četvrtfinala odbojkaškog kupa BiH kada dolaze odbojkašice „Kule Gradačac“ koje imaju prednost od 3:0.

Sportska dvorana u Kaknju
Gledalaca: 200
Prvi sudija: Nikola Kozić
Drugi sudija: Neđžad Imamović
Razultat: OK „Kakanj“ – OK „Jahorina“ 2:3 (25:15, 18:25, 25:18, 17:25 i 9:15)

OK“Kakanj“: kapiten Srebrenica,Lepić,Šehagić,Spahić,Lujnović,Ajla Hađžić,Alisa Hađžić,Mehić,Bradara,libero Grezda. Trener: N.Begić

OK“Jahorina“: kapiten Ksenija Cicović, Nadica Slijepčević, Veselinka Slijepčević, Jelena Bakmaz, Jovana Bakmaz, Nevena Čvoro, Milica Čvoro, Mikica Vuković, Jelena Rajak, Dragana Baranac, Jelena Tabaković i libero Jovana Garić. Trener:profesor Danilo Tadić

9 Tuzla-1             4

U desetom kolu Premijer odbojkaške lige BiH u Brčkom odbojkaši „Jedinstva“ bili su uspješniji od našeg „Studenta“ sa 3:1. U sljedećem kolu (19.12) kapiten ekipe Marko Tadić svoje igrače predvodi u Mokrom protiv odbojkaša „Gacka“, a 16.12 u 19h u sali OŠ „Mokro“ naši igrači igraju prvu četvrtfinalnu utakmicu odbojkaškog kupa BiH sa odbojkašma iz Kaknja.

Tabela: Premijer liga BiH/odbojkaši