Derbi pripao Romi

0

„Vučica“ je i drugu utakmicu kod kuće odigrala na sniježnoj podlozi. U derbiju kola, pred oko 150 gledalaca, na -1 ⁰C pala je „Mladost“ iz Velike Obarske rezultatom 2:0. Ovom pobjedom „Roma“ je ponovo na vrhu tabele, a da li će poslije ovog kola i ostati zavisiće od fudbalera „Napretka“ iz Šepka, koji putuju na gostovanje u Šekoviće. Utakmica na Palama je počela isprobavanjem snaga na teškom terenu. Igralo se na sredini terena i prvih 15′ minuta ni jedna ekipa nije prilazila golu. Povučena iskustvom iz meča sa „Podrinjem“ koji se takođe igrao po teškom terenu, „Roma“ je igrala brže, sa više dugih lopti u prazan prostor. Inicijativa je prenešena na polovinu gostiju, koji su u 30′ minutu popustili i poslije centaršuta Šuka sa desne strane nepropisno zaustavili Blagojevića. Peti put ove sezone sa bijele tačke precizan je bio Knežević, za otklanjanje sumnja u težak teren.

Poslije gola, „Mladost“ se budi i ima inicijativu nekoliko minuta, ali sve što uspjevaju napraviti jeste par centaršuteva u kazneni prostor domaćina. „Roma“ ponovo preuzima inicijativu i do kraja poluvremena vrši pritisak na gol dostiju. Sa distance pokušava Knežević, ali lopta prolazi tik pored desne stative gostujućeg gola. Potom je izblokiran udarac Krezovića, koji su svi na stadionu Vlajko Petrović na Palama vidjeli u mreži „Mladosti“. Pred kraj poluvremena, sam pred gol izbija Knežević, ali zbog teškog terena pristiže ga jedan od gostujućih igrača i oduzima loptu.

U drugom poluvremenu „Roma“ još snažnije kreće u napad. U 55′ minutu Knežević izbija sam pred golmana i sa nekoliko metara šutira pored gola. U 60′ minutu još izglednija šansa, Knežević izbija ispred, ovaj put šutira u bliži ugao, ali gostujući golman Jeftić odlično reaguje.

U 65′ minutu poslije kontre, „Mladost“ ima veliku šansu da izjednači. Centaršut sa desne strane promašuje jedan gostujući igrač, što vara golmana „Romanije“ Babovića, pogađa ga u ruku, a sa gol linije loptu izbacuje desni bek „Rome“ Šuko. Ovo je bila jedina šansa na utakmici za goste.

„Roma“ ponovo steže obruč. Težak teren sprečava Kneževića da hita sam pred gol „Mladosti“. Lopta odlazi suviše u stranu, slijedi centaršut desnom nogom, koji u mrežu sprovodi Blagojević. Igrao se 71′ minut, „Mladost“ potpuno nadigrana.

„Roma“ je mogla i da poveća prednost, ali je golman gostiju Jeftić bio priseban inezgodan centaršut Aleksića izbacio u korner.

U nastavku, u igru ulaze svježe snage. Erić mijenja Vilareta, Jovanović mijenja Kneževića, a Savić Blagojevića. Do kraja meča se igralo na sredini terena, bez izglednih šansi.

Težak teren zbog koga niko u „Romi“ nije mirno spavao, je savladan. U derbiju je pao veliki rival koji je jedini nanio poraz „Romaniji“ u prvom dijelu prvenstva. „Roma“ sada ide ispred Mladosti sa 34 boda, dok „Mladost“ ostaje na 31 bod. Do ovog kola prvoplasirana ekipa „Napretka“ ima 32 boda i u nedelju gostuje ekipi Šekovića.

Fotografije sa meča možete pogledati u fotogaleriji.

Pale, SC Vlajko Petrović

Za „Romaniju“ su nastupali: Babović, Šuko, Kreštalica, Gutalj, Novaković, Aleksić, Delipara, Krezović, Vilaret (Erić 60′), Knežević (Savić 82′), Blagojević (Jovanović 88′)

Mladost VO: Jeftić, Klasanović (Prtvar 58′), Andrić, Anđelić, Stajić, Kapikul, Tonković, Šubarić (Vasić 71′), Stajić, Mandić (Krstić 51′), Todorović