Dejan Rašević donio pobjedu “sokolovima“

0

ISTOČNO SARAJEVO – Fudbaleri Slavije savladali su Kozaru s 2:1 u utakmici 20. kola Premijer lige BiH. Junak Slavijine pobjede bio je dvostruki strijelc Dejan Rašević.

U 9. minutu Žarko Karamatić je pao u gostujućem šesnaestercu, ali je sudija Semir Kaplan pokazao da je prekršaj bio van kaznenog prostora. Karamatić je izveo slobodan udarac, ali je prebacio okvir gola. Radost domaćim navijačima donio je Dejan Rašević u 21. minutu. Karamatić je izveo korner s desne strane, a Rašević pokupio odbijnu loptu i bez problema savladao Kozića. Nova šansa pred gostujućim golom desila se u 26. minutu kada je Vukašin Benović centrirao s lijeve strane, a napadač Slavije Lazar Vidić za djelić sekunde zakasnio da iz bliznine zatrese protivničku mrežu. Iz prvog poluvremena vrijedi još pomenuti šut Bešlije u 43. minutu koji je ukrotio Kozić, ali i stopostonu priliku Kozare minut kasnije kada Nebojša Pajić iz dva puta nije uspio da savlada Ratka Dujkovića.

Kozara je u nastavak ušla mnogo otvorenije i prvu priliku imala je u 59. minutu kada je Šaban Pehilj glavom lobovao Dujkovića, ali je Goran Simić izbacio loptu sa gol linije. Ipak, Slavija je vrlo brzo preuzela kontrolu igre u svoje ruke i u 77. minutu udvostručila prednost. Haris Bešlija je centaršutem s desne strane uposlio Raševića, a ovaj preciznim udarcem savladao Kozića za 2:0. U sudijskoj nadoknadi Šaban Pehilj je pogodio za konačnih 2:1.

SLAVIJA – KOZARA 2:1 (1:0)

Strijeci: 1:0 Rašević (21), 2:0 Rašević (77),  2:1 Pehilj (90), stadion: SRC Slavija, gledalaca: 300, sudija: Semir Kaplan (Stolac), pomoćnici: Zoran Taborin (Zvornik) i Zikret Kuljaninović (Banovići), delegat: Husein Kamber (Sarajevo), žuti kartoni: Vidić, Aleksić, Zeba, Simić (Slavija), Pehilj (Kozara).

SLAVIJA: Dujković, Krmar, Aleksić, Papaz, Benović, Simić (od 82. Perišić), Osman (od 46. Zeba), Bešlija, Rašević, Karamatić, Vidić (od 74. Peljto). Trener: Vlado Čapljić.

KOZARA: Kozić, Škorić (od 71. Letić), Petrović, Damjanović, Bajić, Pejić (od 78. Spasojević), Studen, Pehilj, Maletić, Stjepanović, Stančić (od 53. Kojić). Trener: Vlado Jagodić.